بازداشت یک شهروند بهائی در قائم‌شهر

بنا به خبر رسیده به ایران وایر، روز پنجشنبه اول مهر ماه ۱۴۰۰ یک شهروند ۳۱ بهائی ساکن شهرستان قائم شهر به نام «شیدا تایید» توسط ماموران وزارت اطلاعات بازداشت شد.

بنا به گفته یکی از نزدیکان شیدا تایید: «روز پنجشنبه ساعت ۱۱ صبح، هشت مامور مرد اداره اطلاعات مازندران از طریق زنگ همسایه وارد ساختمان و سپس منزل خانم تایید شدند. ماموران پس از دو ساعت بازرسی منزل و ضبط وسایل شخصی از قبیل تلفن همراه، لپ تاپ، کامپیوتر، نامه‌ها، عکس‌های خانوادگی و پاسپورت، شیدا تایید را هم بدون داشتن حکم جلب بازداشت کردند.»

چند ساعت پس از دستگیری، شیدا تایید طی تماس تلفنی با برادرش اظهار کرد که به زندان کچویی ساری منتقل شده است. 

قابل ذکر است، در همین روز، دو شهروند بهائی دیگر به نام‌های هایده فروتن و پسرش مهران مصلی نژاد در شهر شیراز بازداشت شدند. قابل ذکر است که بازداشت و صدور احکام سنگین زندان برای شهروندان بهایی ایران در ماه‌های گذشته شدت یافته و با اعتراض نهادهای مدافع حقوق بهاییان روبرو شده است.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

راه‌اندازی کمپین ایران بدون نفرت از سوی جامعه بهایی

جامعه جهانی بهایی با راه‌اندازی کمپین «#ایران_بدون_نفرت»، از جهانیان خواست به این کارزار بپیوندند و نگذارند تاریخِ نفرت‌ تکرار شود. توفان توییتری این کمپین با هشتگ #ایران_بدون_نفرت قرار است فردا پنج‌شنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۰ از ساعت ۹:۳۰ تا ۱۱:۳۰ به وقت تهران برگزار شود.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021