پنج شهروند بهائی به زندان مشهد احضار شدند

نخستین روز بعد از تعطیلات نوروزی، پنج شهروند بهائی به نام‌های «نغمه ذبیحیان»، «نکیسا حاجی پور»، «نیکا پاکزادان»، «فرانه دانشگری» و «ساناز اسحاقی» جهت اجرای حکم به زندان وکیل‌آباد مشهد احضار شدند.

این پنج شهروند بهائی از تاریخ صدور ابلاغیه به مدت ده روز مهلت دارند تا خود را به دایره اجرای احکام معرفی کنند و در صورت عدم مراجعه، حکم جلب ایشان صادر خواهد شد.

قابل ذکر است تاریخ صدور احضاریه، شنبه هفتم فروردین ۱۴۰۰ است.

به حکم شعبه شعبه سوم دادگاه انقلاب مشهد به ریاست قاضی «باغ‌دهی» هر یک از این شهروندان بهائی به اتهام «تبلیغ علیه نظام از طریق تبلیغ آیین بهائی» به یک سال حبس تعزیری محکوم شده‌اند. حکم مذکور عیناً در شعبه ۳۵ دادگاه تجدیدنظر استان خراسان رضوی تایید شد.

این شهروندان بهائی در بهمن ماه گذشته جهت اجرای حکم احضار شدند ولی درخواست پابند الکترونیکی به جای حبس دادند که طبق احضاریه جدید، قاضی اجرای احکام با درخواست متهمان جهت استفاده از پابند الکترنیکی موافقت نکرده است.

احضار این پنج شهروند بهائی به زندان در زمانی صورت گرفته که کشور با بحران گسترش موج چهارم کرونا مواجه است و زندان‌ها از جمله اماکنی است که همواره در معرض شدیدترین آسیب‌ها از این بیماری بوده است.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

فریبا مسلمان شد؛ همه اموال پدر را به ارث برد

در صورت گرویدن یکی از وارثان متوفی که اهل یکی از اقلیت های دینی بوده، به دین اسلام، تقسیم ارث چگونه صورت می گیرد؟ صدرا مانی، حقوقدان در این بلاگ پرونده یکی از موکلین خود را بررسی کرده و به این سوال پاسخ می دهد.

اخبار

دولت خاتمی و فریب جامعه جهانی درباره حق تحصیل بهاییان

ممنوعیت بهاییان از تحصیل در دانشگاه‌های ایران، سابقه‌ای به قدمت نظام جمهوری اسلامی دارد. با این حال، این ممنوعیت را می‌توان به دو دسته تقسیم کرد: قبل و بعد از سال ۱۳۸۳.

تا پیش از آن، بهاییان نمی‌توانستند در جلسه کنکور شرکت کنند. اما دولت «محمد خاتمی» راهی جدید را انتخاب کرد تا فشار را بر حکومت اسلامی کاهش دهد.

در بخشی از اسناد گزارشی که پیش رو دارید،‌ نامه مشاور محمد خاتمی خطاب به او آمده است که می‌نویسد بهاییان در جامعه بین‌الملل به سخنان خاتمی درباره جامعه مدنی و حقوق غیرمسلمانان اشاره و استناد می‌کنند.

راه‌حل دولت وقت؟ اجازه شرکت در کنکور، اما راه‌ ندادن به دانشگاه با بهانه «نقص در پرونده!»

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021