مظاهر حیدری، درویش زندانی با دوختن لب‌هایش اعتصاب غذا کرد

مظاهر حیدری، درویش گنابادی محبوس در زندان شهرکرد با ارسال پیامی صوتی از زندان اعلام کرد در اعتراض به صدور حکم ناعادلانه زندان برای او لب‌های خود را دوخته و دست به اعتصاب غذای خشک می‌زند.

مظاهر حیدری، درویش گنابادی محبوس در زندان شهرکرد با ارسال پیامی صوتی از زندان اعلام کرد در اعتراض به صدور حکم ناعادلانه زندان برای او لب‌های خود را دوخته و دست به اعتصاب غذای خشک می‌زند.

مظاهر حیدری در این فایل صوتی که روز دوشنبه ۴ تیر در اختیار ایران‌وایر قرار گرفته است، با اشاره به فرارسیدن مراسم «عید غدیر» می‌گوید: «امشب شب عید غدیرتان است، شبی که برای حکومت جمهوری اسلامی و سران آن شب تولد عدالت است و عدالت خواهی،  شب حقوق بشر است و شب فریادرسی مظلومان، ولی من مظاهر حیدری در دادگاه های جمهوری اسلامی بدون حق دادشتن وکیل و بدون حق دادرسی عادلانه به ۳۲ ماه حبس ظالمانه محکوم شدم.»

او در ادامه می‌گوید این حبس در شرایطی برای وی صادر شده که در اولین دادگاه بعد از دستگیری از خود دفاع کرده و بی گناهی خود را ثابت کرده است و قاضی پرونده با تایید بی گناهی، حبس وی را به ۴۰۰ میلیون تومان وثیقه تبدیل کرده است.

مظاهر حیدری می‌گوید: «بعد از دو روز همان قاضی تحت فشارهای امنیتی تمام دفاعیات من را رد کرد و طی حکمی غیابی من را به ۳۲ماه به اضافه هشت ماه محکوم کرد.»

این درویش گنابادی زندانی در سخنانش تاکید می‌کند، قوه قضاییه از خود استقلال نداشته و تحت فشار ضابط قضایی حتی حکم صادر شده خود را قبول ندارد.

مظاهر حیدری در پایان پیام خود می‌گوید: «من در این بیدادگاه به خاطر اینکه هیچ عدالتی ندیدم و از حق دفاع و حرف زدن و کیل محروم شدم ناچارا بعد از اعتصاب غذای تر دست به اعتصاب غذای خشک می‌زنم و لبانم را با سوزن و نخ می‌دوزم تا شاید فریاد سکوتم گوش عدالت‌تان را کر کند. سکوتم سرشار از فریاد است.»

مظاهر حیدری، درویش گنابادی و از بازداشت‌شدگان اعتراضات سراسری جنبش «زن، زندگی، آزادی» است. پیش از اعتراضات سراسری، او از درویشان گنابادی بود که به‌خاطر وقایع «گلستان هفتم» در تهران بازداشت شد و یک سال را در زندان سپری کرد.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

پیام مولوی عبدالحمید به پزشکیان: ملت ایران از فشارها به ستوه آمده‌اند

مولوی عبدالحمید اسماعیل‌زهی، امام جمعه اهل سنت زاهدان با انتشار پیامی پیروزی مسعود پزشکیان در انتخابات را تبریک گفت و از وی خواست به عهد و میثاقی که با مردم بسته است، پایبند بماند.

اخبار

نامزدهای ریاست جمهوری علیه اقلیت‌های مذهبی؛ کدام‌‌‌یک می‌تواند معجزه کند؟

اقلیت‌های دینی و مذهبی حلقه مهجور ادعاها و برنامه‌های کاندیداهای ریاست‌جمهوری هستند.

مسعود پزشکیان در روز ۲۳ خرداد بیانیه‌ای درباره لزوم حضور اقلیت‌ها در بدنه دولت و توجه بیشتر به حقوق آن‌ها منتشر کرد اما در همایش زنان حامی خودش گفت نمی‌تواند معجزه کند و از مردم می‌خواهد تا مشکلات را با هم حل کنند. چرا رفع تبعیض از اقلیت‌های دینی و مذهبی در ایران به معجزه می‌ماند؟ سهم رییس‌جمهوری در برطرف کردن این نگرانی چیست؟

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021