محکومیت یاسین موسوی، نوکیش مسیحی به پانزده سال حبس

«یاسین موسوی»، نوکیش مسیحی ساکن ایذه از در استان خوزستان، به تحمل ١۵ سال حبس محکوم شد. او از بازداشت‌شدگان اعتراضات «زن، زندگی، آزادی» در سال ۱۴۰۱ است.

«یاسین موسوی»، نوکیش مسیحی ساکن ایذه از در استان خوزستان، به تحمل ١۵ سال حبس محکوم شد. او از بازداشت‌شدگان اعتراضات «زن، زندگی، آزادی» در سال ۱۴۰۱ است.

سازمان حقوق‌بشری «هه‌نگاو» در این رابطه نوشته است که اخیرا یاسین موسوی، نوکیش مسیحی توسط شعبه ٣ دادگاه انقلاب اهواز به ریاست قاضی «فتحی‌نیا»، به‌اتهاماتی شامل «عضویت در دسته یا جمعیت‌هایی با هدف برهم زدن امنیت» و «تبلیغ علیه حکومت از طریق ترویج مسیحیت» در مجموع به ١۵ سال حبس محکوم شد.

وبسایت «محبت نیوز»، آژانس خبری مسیحیان ایران، همچنین خبر داده است یاسین موسوی، روز ٣دی‌۱۴۰۲، همراه با جمعی از نوکیشان مسیحی توسط نیروهای اداره اطلاعات در شهر ایذه بازداشت و پس از ٢٠ روز به زندان شیبان اهواز منتقل شد.

این شهروند در نهایت روز ١١اردیبهشت سال جاری، با تودیع وثیقه و به‌صورت موقت تا پایان مراحل دادرسی از زندان شیبان اهواز آزاد شد.

یاسین موسوی در آبان١۴٠١، طی جریان اعتراضات پاییز و زمستان ۱۴۰۱، توسط نیروهای امنیتی در شهر ایذه بازداشت و چندی بعد با تودیع وثیقه از زندان آزاد شد. او پیش‌از آن نیز به‌دلیل‌ فعالیت‌هایش بازداشت و متحمل احکام قضایی شده است.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

پیام مولوی عبدالحمید به پزشکیان: ملت ایران از فشارها به ستوه آمده‌اند

مولوی عبدالحمید اسماعیل‌زهی، امام جمعه اهل سنت زاهدان با انتشار پیامی پیروزی مسعود پزشکیان در انتخابات را تبریک گفت و از وی خواست به عهد و میثاقی که با مردم بسته است، پایبند بماند.

اخبار

نامزدهای ریاست جمهوری علیه اقلیت‌های مذهبی؛ کدام‌‌‌یک می‌تواند معجزه کند؟

اقلیت‌های دینی و مذهبی حلقه مهجور ادعاها و برنامه‌های کاندیداهای ریاست‌جمهوری هستند.

مسعود پزشکیان در روز ۲۳ خرداد بیانیه‌ای درباره لزوم حضور اقلیت‌ها در بدنه دولت و توجه بیشتر به حقوق آن‌ها منتشر کرد اما در همایش زنان حامی خودش گفت نمی‌تواند معجزه کند و از مردم می‌خواهد تا مشکلات را با هم حل کنند. چرا رفع تبعیض از اقلیت‌های دینی و مذهبی در ایران به معجزه می‌ماند؟ سهم رییس‌جمهوری در برطرف کردن این نگرانی چیست؟

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021