مظاهر حیدری، از دراویش گنابادی در شهرکرد مجددا بازداشت شد

بنا بر اطلاع «ایران‌وایر»، «مظاهر حیدری»، درویش گنابادی، امروز نوزدهم خردادماه مجددا در شهرکرد بازداشت شده است. منابع مطلع گفته‌اند که امروز نیروهای امنیتی با مراجعه به منزل مظاهر حیدری در شهرکرد، او را بازداشت کردند. هنوز از اتهامات و محل نگهداری این درویش گنابادی اطلاعی در دست نیست.

بنا بر اطلاع «ایران‌وایر»، «مظاهر حیدری»، درویش گنابادی، امروز نوزدهم خردادماه مجددا در شهرکرد بازداشت شده است.

منابع مطلع گفته‌اند که امروز نیروهای امنیتی با مراجعه به منزل مظاهر حیدری در شهرکرد، او را بازداشت کردند. هنوز از اتهامات و محل نگهداری این درویش گنابادی اطلاعی در دست نیست.

مظاهر حیدری، درویش گنابادی و از بازداشت شدگان اعتراضات سراسری جنبش «زن،زندگی،آزادی» است. پیش از اعتراضات سراسری او از درویشان گنابادی بود که به خاطر وقایع «گلستان هفتم» در تهران بازداشت شد و یک سال را در زندان سپری کرد. نیروهای امنیتی اما هیچ‌وقت دست از آزار او نکشیدند.

مظاهر حیدری در فایل صوتی که پیش از این به دست ایران‌وایر رسیده بود، خبر داده بود که پس از بازداشت توام با ضرب و شتم در ۱۴ دی ماه۱۴۰۱، در دادگاهی سه دقیقه‌ای محاکمه شده است. به گفته خودش، او را در بازداشت کتک زده‌ و مجبور به امضای اعترافات اجباری‌ کرده‌ بودند.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

پیام مولوی عبدالحمید به پزشکیان: ملت ایران از فشارها به ستوه آمده‌اند

مولوی عبدالحمید اسماعیل‌زهی، امام جمعه اهل سنت زاهدان با انتشار پیامی پیروزی مسعود پزشکیان در انتخابات را تبریک گفت و از وی خواست به عهد و میثاقی که با مردم بسته است، پایبند بماند.

اخبار

نامزدهای ریاست جمهوری علیه اقلیت‌های مذهبی؛ کدام‌‌‌یک می‌تواند معجزه کند؟

اقلیت‌های دینی و مذهبی حلقه مهجور ادعاها و برنامه‌های کاندیداهای ریاست‌جمهوری هستند.

مسعود پزشکیان در روز ۲۳ خرداد بیانیه‌ای درباره لزوم حضور اقلیت‌ها در بدنه دولت و توجه بیشتر به حقوق آن‌ها منتشر کرد اما در همایش زنان حامی خودش گفت نمی‌تواند معجزه کند و از مردم می‌خواهد تا مشکلات را با هم حل کنند. چرا رفع تبعیض از اقلیت‌های دینی و مذهبی در ایران به معجزه می‌ماند؟ سهم رییس‌جمهوری در برطرف کردن این نگرانی چیست؟

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021