جامعه جهانی بهائی: تخریب زمین‌های بهائیان روستای احمدآباد، آپارتاید اقتصادی است

روز سه شنبه ۸خرداد۱۴۰۳، مأموران حکومت ایران در حمله‌ای به روستای احمدآبادِ مازندران، با بیل مکانیکی به تخریب بسیاری از شالیزارهای متعلق به بهائیان آن روستا پرداخته و محصولات آن‌ها و معبر آب رودخانه به شالیزارها را ویران کردند.

روز سه شنبه ۸خرداد۱۴۰۳، مأموران حکومت ایران در حمله‌ای به روستای احمدآبادِ مازندران، با بیل مکانیکی به تخریب بسیاری از شالیزارهای متعلق به بهائیان آن روستا پرداخته و محصولات آن‌ها و معبر آب رودخانه به شالیزارها را ویران کردند.

ساکنان بهائی این منطقه، نسل‌هاست که مالک این زمین‌ها بوده و در این زمین‌ها به کشاورزی مشغولند.

جامعه جهانی بهائی در بیانیه‌ای این اقدام ویرانگرانه و بی‌رحمانه را تنها یک نمونه از سیاست حکومت ایران برای تصرف و تخریب خانه‌ها و مزارع بهائیان دانست.

در جریان این حمله، یک بیل مکانیکی بزرگ اقدام به حرکت رفت و برگشت بر روی شالی‌ها کرده و آن‌ها را تخریب نمود سپس به سمت رودخانه رفته و معبر آب رودخانه به شالیزارها را از بین می‌برد.

در این خصوص سیمین فهندژ، نماینده جامعه جهانی بهائی در سازمان ملل متحد در ژنو گفت:

«در طول نزدیک به پنج دهه، حکومت ایران خانه‌های بهائیان را تخریب و زمین‌های بهائیان را تصرف کرده و تلاش کرده است تا حق امرار معاش ساده را از بهائیان سلب کند. راندن بیل مکانیکی بر روی مزارع کشاورزان بی‌گناه، نه‌تنها بی‌حرمتی به بهائیان، بلکه به تمامی شهروندان زحمتکش ایران است و نمایانگر کاذب بودن ادعای حکومت مبنی بر حمایت از مردم است. مزارع برنج باید به بهائیان بازگردانده شوند و مقامات باید غرامت این اقدام ظالمانه را بپردازند.»

نماینده جامعه جهانی بهائی، این اقدام حکومت ایران را نمونه ظالمانه آپارتاید اقتصادی دانسته که تلاشی با انگیزه مذهبی برای بیرون راندن بهائیان از زمین‌های خودشان است.

خانم فهندژ گفت که حکومت ایران در تلاش است تا سکونت در ایران را برای بهائیان غیرممکن سازد.

مقامات ایران در دی ماه سال گذشته با حمله به روستای احمدآباد در طی یک اقدام غیرقانونی زمین‌های احمدآباد را حصارکشی کرده بودند.

پیش‌تر، ایران وایر در گزارشی به ماجرای حمله حکومت به روستای احمدآباد پرداخته است.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

پیام مولوی عبدالحمید به پزشکیان: ملت ایران از فشارها به ستوه آمده‌اند

مولوی عبدالحمید اسماعیل‌زهی، امام جمعه اهل سنت زاهدان با انتشار پیامی پیروزی مسعود پزشکیان در انتخابات را تبریک گفت و از وی خواست به عهد و میثاقی که با مردم بسته است، پایبند بماند.

اخبار

نامزدهای ریاست جمهوری علیه اقلیت‌های مذهبی؛ کدام‌‌‌یک می‌تواند معجزه کند؟

اقلیت‌های دینی و مذهبی حلقه مهجور ادعاها و برنامه‌های کاندیداهای ریاست‌جمهوری هستند.

مسعود پزشکیان در روز ۲۳ خرداد بیانیه‌ای درباره لزوم حضور اقلیت‌ها در بدنه دولت و توجه بیشتر به حقوق آن‌ها منتشر کرد اما در همایش زنان حامی خودش گفت نمی‌تواند معجزه کند و از مردم می‌خواهد تا مشکلات را با هم حل کنند. چرا رفع تبعیض از اقلیت‌های دینی و مذهبی در ایران به معجزه می‌ماند؟ سهم رییس‌جمهوری در برطرف کردن این نگرانی چیست؟

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021