بازداشت یک روحانی اهل سنت توسط نیروهای اداره اطلاعات زاهدان

نیروهای اداره اطلاعات زاهدان با یورش به منزل مسکونی یک روحانی اهل سنت، وی را بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل کردند. بر اساس گزارش کمپین فعالین بلوچ، این روحانی با نام «بسم الله خوگیانی» روز شنبه ۱۹ خرداد ماه ۱۴۰۳، دستگیر شده است.

نیروهای اداره اطلاعات زاهدان با یورش به منزل مسکونی یک روحانی اهل سنت، وی را بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل کردند.

بر اساس گزارش کمپین فعالین بلوچ، این روحانی با نام  «بسم الله خوگیانی» روز شنبه ۱۹ خرداد ماه ۱۴۰۳، دستگیر شده است.

آقای خوگیانی امام جماعت مسجد صدیقی کریم آباد زاهدان است و پیش از این سابقه بازداشت توسط نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی را داشته است.

کمپین فعالین بلوچ درباره شیوه بازداشت این روحانی به نقل از یک منبع مطلع نوشت که نیروهای اداره اطلاعات به منزل مسکونی این روحانی در منطقه کریم‌آباد زاهدان یورش برده و بدون ارائه حکم قضایی و بدون تفهیم اتهام وی را بازداشت کردند.

از علت بازداشت، اتهامات مطروحه و محل نگهداری این روحانی بلوچ تاکنون اطلاعی در دسترس نیست.

به نوشته کمپین فعالین بلوچ، بسم الله خوگیانی در تاریخ ۲۷ بهمن ماه سال ۱۴۰۱ نیز توسط ماموران اطلاعات سپاه زاهدان بازداشت شده بود.

پس از آغاز اعتراضات «زن، زندگی، آزادی» در ایران، فشار حکومت جمهوری اسلامی بر روحانیون اهل سنت دراستان سیستان و بلوچستان و استان‌های کردنشین افزایش چشمگیری یافته و تاکنون شماری از این روحانیون دستگیر و با احکام سنگین زندان روبرو شده‌اند.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

پیام مولوی عبدالحمید به پزشکیان: ملت ایران از فشارها به ستوه آمده‌اند

مولوی عبدالحمید اسماعیل‌زهی، امام جمعه اهل سنت زاهدان با انتشار پیامی پیروزی مسعود پزشکیان در انتخابات را تبریک گفت و از وی خواست به عهد و میثاقی که با مردم بسته است، پایبند بماند.

اخبار

نامزدهای ریاست جمهوری علیه اقلیت‌های مذهبی؛ کدام‌‌‌یک می‌تواند معجزه کند؟

اقلیت‌های دینی و مذهبی حلقه مهجور ادعاها و برنامه‌های کاندیداهای ریاست‌جمهوری هستند.

مسعود پزشکیان در روز ۲۳ خرداد بیانیه‌ای درباره لزوم حضور اقلیت‌ها در بدنه دولت و توجه بیشتر به حقوق آن‌ها منتشر کرد اما در همایش زنان حامی خودش گفت نمی‌تواند معجزه کند و از مردم می‌خواهد تا مشکلات را با هم حل کنند. چرا رفع تبعیض از اقلیت‌های دینی و مذهبی در ایران به معجزه می‌ماند؟ سهم رییس‌جمهوری در برطرف کردن این نگرانی چیست؟

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021