مولوی عبدالحمید برای سفری «درمانی» از ایران خارج شد

کانال تلگرامی رسمی دفتر مولوی عبدالحمید اسماعیل‌زهی، امام جمعه اهل سنت زاهدان و یکی از رهبران مذهبی اقلیت سنی ایران در بیانیه‌ای از سفر او با هدف «معالجه» به کشور ترکیه خبر داده است.

کانال تلگرامی رسمی دفتر مولوی عبدالحمید اسماعیل‌زهی، امام جمعه اهل سنت زاهدان و یکی از رهبران مذهبی اقلیت سنی ایران در بیانیه‌ای از سفر او با هدف «معالجه» به کشور ترکیه خبر داده است.

در این اطلاعیه که روز چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ منتشر شده اعلام شده است که حال عمومی او مساعد است و «جای نگرانی نیست» و او به زودی به زاهدان باز خواهد گشت.

پایگاه خبری  حال‌وش که اخبار سیستان و بلوچستان را بصورت مستقل پوشش می‌دهد نیز در پستی در شبکه‌های اجتماعی از سفر مولوی عبدالحمید به تهران در روز ۲۵ اردیبهشت و سپس سفر او به ترکیه برای «معالجه» خبر داده‌ است.

مولوی عبدالحمید اسماعیل‌زهی از برجسته‌ترین رهبران دینی اقلیت سنی ایران به دلیل مخالفت با سیاست‌های سرکوب‌گرانه جمهوری اسلامی به ویژه پس از جنبش زن زندگی آزادی با محدودیت‌های بسیاری برای خروج از زاهدان مواجه شده بود.

سال ۱۴۰۲ مقامات جمهوری اسلامی مانع از سفر زیارتی او به مکه شدند و حتی در جریان سیل گسترده اسفندماه در سیستان و بلوچستان هنگامی که قصد سرکشی و ارسال کمک به مناطق سیل زده جنوب استان را داشت ماموران امنیتی برای ساعاتی خودرو او و همراهانش را متوقف کردند.

مولوی عبدالحمید در سال‌های اخیر بارها از نقض حقوق بشر در ایران، از جمله سرکوب اقلیت‌های مذهبی، انتقاد کرده و صراحتا سیاست‌های جمهوری اسلامی در منطقه به ویژه حمایت از گروه‌های شبه‌نظامی در سوریه وعراق را مورد انتقاد شدید قرار داده است.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

خاکسپاری کورش نیکنام؛ روایت‌گر شجاع تبعیض علیه اقلیت‌ها در ایران

مراسم خاک‌سپاری «کورش نیکنام»، نماینده زرتشتیان در مجلس و پژوهشگر زرتشتی که به‌خاطر روایت‌های منحصربه‌‌ فردش از تبعیض قانونی و اجتماعی جوامع اقلیت به‌ویژه زرتشتیان شناخته شده بود، جمعه ۲۸ اردیبهشت‌۱۴۰۳ در آرامگاه زرتشتیان تهران برگزار شد.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021