صدور حکم ۷۵ سال زندان برای پانزده زن بهایی در اصفهان

دادگاه انقلاب اصفهان پانزده زن بهایی را مجموعا به ۷۵ سال زندان، جریمه نقدی، ممنوعیت خروج از کشور و محرومیت اجتماعی محکوم کرد.

دادگاه انقلاب اصفهان پانزده زن بهایی را مجموعا به ۷۵ سال زندان، جریمه نقدی، ممنوعیت خروج از کشور و محرومیت اجتماعی محکوم کرد.

دادگاه انقلاب اصفهان پانزده زن بهایی ساکن بهارستان اصفهان به نام‌های مژگان پورشفیع، نسرین خادمی، آزیتا رضوانی خواه، شعله آشوری، مژده بهامین، بشری مطهر، سارا شکیب، سمیرا شکیب، رویا آزادخوش، نوشین همت، شورانگیز بهامین، ساناز راسته، مریم خورسندی، فرخنده رضوان‌پی و فیروزه راستی نژاد را هر کدام به پنج سال حبس تعزیری، پنجاه میلیون تومان جریمه نقدی و به عنوان مجازات تکمیلی به دو سال ممنوع خروجی و پنج سال محرومیت  اجتماعی محکوم کرد.

پیش‌تر گزارش شده بود که این شهروندان بهایی با دریافت احضاریه جهت دفاع از اتهامات وارده در تاریخ ۱۲اردیبهشت۱۴۰۳ به شعبه یک دادگاه انقلاب اصفهان مراجعه کنند.

اتهام این پانزده شهروند بهایی «مشارکت در انجام فعالیت تبلیغی و آموزشی انحرافی مغایر با شرع اسلام» عنوان شده است.

یک منبع مطلع به ایران وایر گفت: «پرونده این زنان بهایی مربوط به دستگیری تعدادی از ایشان در سه سال قبل است. در اردیبهشت۱۴۰۰ منازل بیش از بیست بهایی توسط ماموران اداره اطلاعات در شهرستان بهارستان اصفهان تفتیش شد. در این بازرسی گسترده، یازده خانم بهایی بازداشت شده که پس از مدتی با وثیقه آزاد شدند. چهار تن دیگر یعنی مژده بهامین، فرخنده رضوان پی، بشری مطهر و سمیرا شکیب فقط منازل‌شان تفتیش شد. حکم صادره دادگاه انقلاب اصفهان مربوط به این ۱۵ زن بهایی است.»

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

خاکسپاری کورش نیکنام؛ روایت‌گر شجاع تبعیض علیه اقلیت‌ها در ایران

مراسم خاک‌سپاری «کورش نیکنام»، نماینده زرتشتیان در مجلس و پژوهشگر زرتشتی که به‌خاطر روایت‌های منحصربه‌‌ فردش از تبعیض قانونی و اجتماعی جوامع اقلیت به‌ویژه زرتشتیان شناخته شده بود، جمعه ۲۸ اردیبهشت‌۱۴۰۳ در آرامگاه زرتشتیان تهران برگزار شد.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021