حکم ۹ سال زندان کیوان رحیمیان، روانشناس بهایی تایید شد

بنا به گزارش رسیده، شعبه ۳۶ تجدیدنظر مستقر در دادگاه انقلاب تهران حکم بدوی «کیوان رحیمیان» زندانی بهایی در زندان اوین را در ۱۸فروردین۱۴۰۳ عینا تایید کرد.

بنا به گزارش رسیده، شعبه ۳۶ تجدیدنظر مستقر در دادگاه انقلاب تهران حکم بدوی «کیوان رحیمیان» زندانی بهایی در زندان اوین را در ۱۸فروردین۱۴۰۳ عینا تایید کرد.

جلسه دادگاه کیوان رحیمیان در ۱۶دی۱۴۰۲ در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران برگزار شد و این شهروند بهایی به اتهام «فعالیت تبلیغی مخل و مغایر با شرع مقدس اسلام»  به ۵ سال زندان و ۵۰ میلیون تومان جریمه نقدی و شش سال محرومیت از حقوق اجتماعی و بابت اتهام «اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم علیه امنیت کشور» به ۴ سال زندان محکوم شد.

این شهروند بهایی مجموعا به ۹ سال زندان محکوم شد که با اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد یعنی ۵ سال حبس تعزیری برای این شهروند بهایی اجرا خواهد شد.

کیوان رحیمیان در تاریخ ۲۷تیر۱۴۰۲ در منزل شخصی خود در تهران بازداشت شد و هم اکنون ۹ ماه است که در زندان اوین زندانی است.

این روانشناس بهایی در طی سال‌های  ۱۳۹۱ تا ۱۳۹۷ یک دوره محکومیت پنج ساله دیگر به اتهام «تدریس روانشناسی به جوانان بهایی محروم از تحصیلات دانشگاهی» گذرانده است.

«پرورش محبت آمیز به کودکان» و «قلب تغییر اجتماعی» از جمله کتب روانشناسی هستند که توسط کیوان رحیمیان به فارسی ترجمه شده است.

ایران وایر قبلا گزارشی در مورد این شهروند بهایی منتشر کرده است.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

خاکسپاری کورش نیکنام؛ روایت‌گر شجاع تبعیض علیه اقلیت‌ها در ایران

مراسم خاک‌سپاری «کورش نیکنام»، نماینده زرتشتیان در مجلس و پژوهشگر زرتشتی که به‌خاطر روایت‌های منحصربه‌‌ فردش از تبعیض قانونی و اجتماعی جوامع اقلیت به‌ویژه زرتشتیان شناخته شده بود، جمعه ۲۸ اردیبهشت‌۱۴۰۳ در آرامگاه زرتشتیان تهران برگزار شد.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021