فشارهای امنیتی برای ممانعت از ورود «مهمانان نوروزی» به مسجد مکی زاهدان

روزهای گذشته گزارش‌های متعددی درباره فشار نهادهای امنیتی به کارکنان مسجد مکی زاهدان، برای جلوگیری از ورود مسافران نوروزی به این مکان منتشر شده است.

روزهای گذشته گزارش‌های متعددی درباره فشار نهادهای امنیتی به کارکنان مسجد مکی زاهدان، برای جلوگیری از ورود مسافران نوروزی به این مکان منتشر شده است.

کانال تلگرام «حال‌وش» که به انتشار اخبار استان سیستان و بلوچستان ایران می‌پردازد، هفتم فروردین‌ ۱۴۰۳ گزارش داده بود که در پی «حضور پرشمار مسافران نوروزی از سایر نقاط کشور» برای بازدید مسجد مکی و ملاقات با مولوی عبدالحمید، امام جمعه اهل سنت این شهر، «افراد لباس شخصی که با موتورسیکلت هستند، اقدام به سرقت و‌ ضبط تلفن‌های همراه مهمانان کرده‌اند.»

این منبع هم‌چنین گزارش داده بود: «روز یک‌شنبه شیشه‌های حدود ۱۵ خودرو از مسافران نوروزی توسط افراد لباس شخصی شکسته و سه خودرو نیز سرقت شده است.»

در همین رابطه فرزند مولوی عبدالحمید از فشارهای امنیتی برای ورود «مهمانان نوروزی» به داخل مسجد مکی انتقاد کرد.

مولوی محمد طیب در یک استوری که روز پنج‌شنبه نهم فروردین ۱۴۰۳ در حساب کاربری خود در اینستاگرام منتشر کرد، خطاب به نهادهای امنیتی نوشته است: «چگونه و با چه حکمی از ما می‌خواهید مهمانان را داخل مسجد مکی نگذاریم.»

او در ادامه این عمل را «خلاف شریعت و آموزه‌های دینی» عنوان کرده است.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

دیده‌بان حقوق بشر: رفتار جمهوری اسلامی با بهائیان «جنایت علیه بشریت» است

سازمان دیدبان حقوق بشر در گزارشی بی سابقه اعلام کرد آزار و سرکوب سیستماتیک چهل و پنج سالۀ جامعۀ بهائی توسط حکومت ایران، بر اساس قوانین کیفری بین‌المللی، مصداق جنایت علیه بشریت است.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021