احضار و بازپرسی دو شهروند بهایی در کرمان

روحا ایمانی و فیروزه سلطان محمدی، دو شهروندی بهایی ساکن کرمان که در آذر ماه سال گذشته مدتی تحت بازداشت بودند، بار دیگر احضار شده و با اتهام جدیدی مورد بازپرسی قرار گرفتند.

روحا ایمانی و فیروزه سلطان محمدی، دو شهروندی بهایی ساکن کرمان که در آذر ماه سال گذشته مدتی تحت بازداشت بودند، بار دیگر احضار شده و با اتهام جدیدی مورد بازپرسی قرار گرفتند.

بنا به گزارش رسیده، در روزهای گذشته فیروزه سلطان محمدی و روحا ایمانی به شعبه ۵ بازپرسی کرمان احضار شدند. این دو شهروند بهایی پس از حضور در شعبه مذکور متوجه شدند که به اتهام «تبلیغ بهاییت و اقدامات آموزشی خلاف شرع اسلام» متهم و بر اساس همین اتهام، بازپرسی شدند.

یادآوری می‌شود که این دو زن بهایی در ۱۳آذر۱۴۰۱ در منازل شخصی خود در کرمان بازداشت شده و پس ۱۷ روز انفرادی هر کدام با قرار وثیقه ده میلیارد ریال آزاد شدند.

در یک سال گذشته، بهاییان ایران با تشدید آزار و فشار از سوی حکومت روبرو بوده‌اند. ده‌ها شهروند بهایی که عمدتا زنان بهایی هستند، در طی این مدت بازداشت، محاکمه و زندانی شده‌اند.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

پیام مولوی عبدالحمید به پزشکیان: ملت ایران از فشارها به ستوه آمده‌اند

مولوی عبدالحمید اسماعیل‌زهی، امام جمعه اهل سنت زاهدان با انتشار پیامی پیروزی مسعود پزشکیان در انتخابات را تبریک گفت و از وی خواست به عهد و میثاقی که با مردم بسته است، پایبند بماند.

اخبار

نامزدهای ریاست جمهوری علیه اقلیت‌های مذهبی؛ کدام‌‌‌یک می‌تواند معجزه کند؟

اقلیت‌های دینی و مذهبی حلقه مهجور ادعاها و برنامه‌های کاندیداهای ریاست‌جمهوری هستند.

مسعود پزشکیان در روز ۲۳ خرداد بیانیه‌ای درباره لزوم حضور اقلیت‌ها در بدنه دولت و توجه بیشتر به حقوق آن‌ها منتشر کرد اما در همایش زنان حامی خودش گفت نمی‌تواند معجزه کند و از مردم می‌خواهد تا مشکلات را با هم حل کنند. چرا رفع تبعیض از اقلیت‌های دینی و مذهبی در ایران به معجزه می‌ماند؟ سهم رییس‌جمهوری در برطرف کردن این نگرانی چیست؟

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021