یورش به منزل و ضرب و شتم پسر یک خانواده بهایی

بنا به گزارش رسیده به «ایران‌وایر»، پانزده تن از ماموران وزرات اطلاعات صبح روز دوشنبه ۲۳بهمن۱۴۰۲، به منزل «بابک زمانی»، شهروند بهایی ساکن قائمشهر یورش بردند. بنا به گفته‌ یک منبع مطلع، ساعت ۹ و نیم صبح دوشنبه، ماموران اداره اطلاعات از بالای دیوار به داخل منزل آقای زمانی پریدند. ماموران حکمی به نام «مریم ذبیحی (زمانی)»، همسر بابک در دست داشتند. آنان به محض ورود، شروع به تفتیش محل و پرس‌و‌جو از حاضرین کردند.

بنا به گزارش رسیده به «ایران‌وایر»، پانزده تن از ماموران وزرات اطلاعات صبح روز دوشنبه ۲۳بهمن۱۴۰۲، به منزل «بابک زمانی»، شهروند بهایی ساکن قائمشهر یورش بردند.

بنا به گفته‌ یک منبع مطلع، ساعت ۹ و نیم صبح دوشنبه، ماموران اداره اطلاعات از بالای دیوار به داخل منزل آقای زمانی پریدند. ماموران حکمی به نام «مریم ذبیحی (زمانی)»، همسر بابک در دست داشتند. آنان به محض ورود، شروع به تفتیش محل و پرس‌و‌جو از حاضرین کردند.

ماموران در طی عملیات، رفتاری توهین‌آمیز و خشنی با مریم ذبیحی داشتند که موجب اعتراض پسرش، «بهامین زمانی» می‌شود. ماموران امنیتی در پی اعتراض بهامین، او را به‌شدت مورد ضرب‌و‌شتم قرار می‌دهند.

در پایان، ماموران وزارت اطلاعات کلیه لوازم الکترونیکی و درسی مانند تبلت، لپتاپ و کتاب‌های درسی بهامین و چهار دوست مهمانش را ضبط کرده و مریم ذبیحی و سه تن از حاضرین را، جهت بازجویی در روز شنبه۲۷بهمن احضار می‌کنند.

همچنین ماموران به‌همراه «بنفشه اسدیان»، یکی از مهمانان به منزل او رفته و پس از بالا رفتن از دیوار به منزل وی وارد می‌شوند. آنان بدون حکم منزل خانم اسدیان را بازرسی کرده و تعدادی از وسایل او را ضبط می‌کنند.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

تعطیلی جشن سده کرمان به بهانه احترام به کشته‌ شدگان

«جشن سده» کرمان که به روایت‌های بسیاری، بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین جشن سده در ایران است، به بهانه حمله مرگبار در سال‌روز کشته شدن «قاسم سلیمانی»، فرمانده کشته شده نیروی «قدس» سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، به صورت نیمه‌تعطیل و بسیار محدود برگزار شد تا یک سناریوی قدیمی در ذهن‌ها مرور شود؛ فشار نیروهای افراطی در سرکوب جشن‌های ملی ایرانی و فشار آوردن برای تزریق مراسم خودساخته جدید به ذهن مردم.

اخبار

۶ ماه بی‌خبری از مولوی نقشبندی؛ گروگان‌گیری پدر برای تسلیم‌‌ شدن پسر؟

مولوی «فتحی محمد نقشبندی»، امام جمعه اهل سنت راسک و روحانی منتقد جمهوری اسلامی، از ۲۹ مرداد ۱۴۰۲ در بازداشت است. ۱۰ روز پیش رسانه‌های حقوق‌بشری بلوچ از احتمال مرگ او در اثر شکنجه نیروهای امنیتی خبر دادند. با افزایش نگرانی‌ها و واکنش افکار عمومی بلوچستان، تصاویری از ملاقات چند روحانی بلوچ با او در زندان «وکیل‌آباد» مشهد منتشر شد.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021