حکم زندان دو شهروند زن بهایی در مشهد تایید شد

شعبه ۴ دادگاه تجدیدنظر استان خراسان با تایید حکم بدوی «فریده مرادی» و«گلنوش نصیری»، این دو شهروند بهایی را هر کدام به سه سال و هشت ماه زندان محکوم کرد.

شعبه ۴ دادگاه تجدیدنظر استان خراسان با تایید حکم بدوی «فریده مرادی» و«گلنوش نصیری»، این دو شهروند بهایی را هر کدام به سه سال و هشت ماه زندان محکوم کرد.

بنا حکم صادره، این دو شهروند بهایی به اتهام عضویت در گروه اقدام اجتماعی بهقصد برهم زدن امنیت کشور هر کدام به سه سال زندان و بابت فعالیت تبلیغی علیهنظام و به نفع بهاییت هر کدام به هشت ماه زندان محکوم شده‌اند.

با اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد یعنی حکم سه سال زندانبرای هر کدام از این دو شهروند بهایی اجرا خواهد شد.«حضور در مناطق روستایی و کم برخوردار در قالب کمک‌های تحصیلی وآموزشی- بهداشتی- مشاوره و اَعمال به ظاهر خیرخواهانه و عام المنفعه» مصداقحکم صادره ذکر شده است.

هم اکنون، سه شهروند بهایی دیگر به نام‌های ساناز تفضلی، رویا ملکوتی و آزیتافروغی در حال گذراندن محکومیت در بند زنان زندان وکیل آباد مشهد هستند.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

خاکسپاری کورش نیکنام؛ روایت‌گر شجاع تبعیض علیه اقلیت‌ها در ایران

مراسم خاک‌سپاری «کورش نیکنام»، نماینده زرتشتیان در مجلس و پژوهشگر زرتشتی که به‌خاطر روایت‌های منحصربه‌‌ فردش از تبعیض قانونی و اجتماعی جوامع اقلیت به‌ویژه زرتشتیان شناخته شده بود، جمعه ۲۸ اردیبهشت‌۱۴۰۳ در آرامگاه زرتشتیان تهران برگزار شد.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021