حکم زندان دو شهروند زن بهایی در مشهد تایید شد

شعبه ۴ دادگاه تجدیدنظر استان خراسان با تایید حکم بدوی «فریده مرادی» و«گلنوش نصیری»، این دو شهروند بهایی را هر کدام به سه سال و هشت ماه زندان محکوم کرد.

شعبه ۴ دادگاه تجدیدنظر استان خراسان با تایید حکم بدوی «فریده مرادی» و«گلنوش نصیری»، این دو شهروند بهایی را هر کدام به سه سال و هشت ماه زندان محکوم کرد.

بنا حکم صادره، این دو شهروند بهایی به اتهام عضویت در گروه اقدام اجتماعی بهقصد برهم زدن امنیت کشور هر کدام به سه سال زندان و بابت فعالیت تبلیغی علیهنظام و به نفع بهاییت هر کدام به هشت ماه زندان محکوم شده‌اند.

با اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد یعنی حکم سه سال زندانبرای هر کدام از این دو شهروند بهایی اجرا خواهد شد.«حضور در مناطق روستایی و کم برخوردار در قالب کمک‌های تحصیلی وآموزشی- بهداشتی- مشاوره و اَعمال به ظاهر خیرخواهانه و عام المنفعه» مصداقحکم صادره ذکر شده است.

هم اکنون، سه شهروند بهایی دیگر به نام‌های ساناز تفضلی، رویا ملکوتی و آزیتافروغی در حال گذراندن محکومیت در بند زنان زندان وکیل آباد مشهد هستند.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

تعطیلی جشن سده کرمان به بهانه احترام به کشته‌ شدگان

«جشن سده» کرمان که به روایت‌های بسیاری، بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین جشن سده در ایران است، به بهانه حمله مرگبار در سال‌روز کشته شدن «قاسم سلیمانی»، فرمانده کشته شده نیروی «قدس» سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، به صورت نیمه‌تعطیل و بسیار محدود برگزار شد تا یک سناریوی قدیمی در ذهن‌ها مرور شود؛ فشار نیروهای افراطی در سرکوب جشن‌های ملی ایرانی و فشار آوردن برای تزریق مراسم خودساخته جدید به ذهن مردم.

اخبار

۶ ماه بی‌خبری از مولوی نقشبندی؛ گروگان‌گیری پدر برای تسلیم‌‌ شدن پسر؟

مولوی «فتحی محمد نقشبندی»، امام جمعه اهل سنت راسک و روحانی منتقد جمهوری اسلامی، از ۲۹ مرداد ۱۴۰۲ در بازداشت است. ۱۰ روز پیش رسانه‌های حقوق‌بشری بلوچ از احتمال مرگ او در اثر شکنجه نیروهای امنیتی خبر دادند. با افزایش نگرانی‌ها و واکنش افکار عمومی بلوچستان، تصاویری از ملاقات چند روحانی بلوچ با او در زندان «وکیل‌آباد» مشهد منتشر شد.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021