تایید حکم ۴ سال زندان حوریه محسنی، شهروند بهایی

شعبه ۴ دادگاه تجدید نظر خراسان رضوی حکم بدوی حوریه محسنی را تایید کرد و این شهروند بهایی به چهار سال زندان محکوم شد.

شعبه ۴ دادگاه تجدید نظر خراسان رضوی حکم بدوی حوریه محسنی را تایید کرد و این شهروند بهایی به چهار سال زندان محکوم شد.

یک منبع مطلع در این مورد به ایران وایر گفت: « حوریه در روز شنبه ۷ بهمن برای پرسیدن شماره شعبه و زمان دادگاه تجدید نظر به دفتر دادگاه‌های تجدید نظر استان مراجعه کرد که منشی مربوطه پس از بررسی به وی گفت پرونده‌اش هنوز در شعبه ۹۰۳ دادگاه انقلاب است و به تجدید نظر فرستاده نشد.»

این فرد در ادامه گفت که بنا به گفته‌ی منشی دادگاه، هر زمان پرونده به تجدید نظر برسد سه روز بعد شعبه رسیدگی مشخص خواهد شد. اما در کمال ناباوری، دو روز بعد غروب روز دوشنبه ۹بهمن حوریه محسنی پیغامی از سامانه ثنا دریافت کرد که پرونده وی در شعبه ۴ دادگاه تجدید نظر استان خراسان رضوی بررسی شده و حکم بدوی عینا تایید شده است.

قابل ذکر است که هادی منصوری، قاضی پرونده‌ی خانم محسنی وکالت وکیل او را نپذیرفت و جلسه دادگاه بدوی بدون حضور وکیل و متهم برگزار شد.

شعبه اول دادگاه انقلاب مشهد به ریاست قاضی منصوری این شهروند بهایی را به اتهام عضویت در گروه اقدام اجتماعی با هدف ترویج بهاییت به قصد بر هم زدن امنیت کشور به ۳ سال حبس تعزیری، از بابت تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی به نفع بهاییت به ۱ سال حبس تعزیری، و مجموعا به ۴ سال حبس تعزیری محکوم کرده است.

با اِعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد یعنی حکم سه سال زندان برای این شهروند بهایی قابل اجرا است.

کیفرخواست «حضور در مناطق روستایی و کم برخوردار در قالب کمک‌های تحصیلی وآموزشی- بهداشتی- مشاوره و اَعمال خیرخواهانه و عام المنفعه» را مصداق صدور حکم عنوان کرده است.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

خاکسپاری کورش نیکنام؛ روایت‌گر شجاع تبعیض علیه اقلیت‌ها در ایران

مراسم خاک‌سپاری «کورش نیکنام»، نماینده زرتشتیان در مجلس و پژوهشگر زرتشتی که به‌خاطر روایت‌های منحصربه‌‌ فردش از تبعیض قانونی و اجتماعی جوامع اقلیت به‌ویژه زرتشتیان شناخته شده بود، جمعه ۲۸ اردیبهشت‌۱۴۰۳ در آرامگاه زرتشتیان تهران برگزار شد.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021