تایید حکم ۴ سال زندان حوریه محسنی، شهروند بهایی

شعبه ۴ دادگاه تجدید نظر خراسان رضوی حکم بدوی حوریه محسنی را تایید کرد و این شهروند بهایی به چهار سال زندان محکوم شد.

شعبه ۴ دادگاه تجدید نظر خراسان رضوی حکم بدوی حوریه محسنی را تایید کرد و این شهروند بهایی به چهار سال زندان محکوم شد.

یک منبع مطلع در این مورد به ایران وایر گفت: « حوریه در روز شنبه ۷ بهمن برای پرسیدن شماره شعبه و زمان دادگاه تجدید نظر به دفتر دادگاه‌های تجدید نظر استان مراجعه کرد که منشی مربوطه پس از بررسی به وی گفت پرونده‌اش هنوز در شعبه ۹۰۳ دادگاه انقلاب است و به تجدید نظر فرستاده نشد.»

این فرد در ادامه گفت که بنا به گفته‌ی منشی دادگاه، هر زمان پرونده به تجدید نظر برسد سه روز بعد شعبه رسیدگی مشخص خواهد شد. اما در کمال ناباوری، دو روز بعد غروب روز دوشنبه ۹بهمن حوریه محسنی پیغامی از سامانه ثنا دریافت کرد که پرونده وی در شعبه ۴ دادگاه تجدید نظر استان خراسان رضوی بررسی شده و حکم بدوی عینا تایید شده است.

قابل ذکر است که هادی منصوری، قاضی پرونده‌ی خانم محسنی وکالت وکیل او را نپذیرفت و جلسه دادگاه بدوی بدون حضور وکیل و متهم برگزار شد.

شعبه اول دادگاه انقلاب مشهد به ریاست قاضی منصوری این شهروند بهایی را به اتهام عضویت در گروه اقدام اجتماعی با هدف ترویج بهاییت به قصد بر هم زدن امنیت کشور به ۳ سال حبس تعزیری، از بابت تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی به نفع بهاییت به ۱ سال حبس تعزیری، و مجموعا به ۴ سال حبس تعزیری محکوم کرده است.

با اِعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد یعنی حکم سه سال زندان برای این شهروند بهایی قابل اجرا است.

کیفرخواست «حضور در مناطق روستایی و کم برخوردار در قالب کمک‌های تحصیلی وآموزشی- بهداشتی- مشاوره و اَعمال خیرخواهانه و عام المنفعه» را مصداق صدور حکم عنوان کرده است.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

تعطیلی جشن سده کرمان به بهانه احترام به کشته‌ شدگان

«جشن سده» کرمان که به روایت‌های بسیاری، بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین جشن سده در ایران است، به بهانه حمله مرگبار در سال‌روز کشته شدن «قاسم سلیمانی»، فرمانده کشته شده نیروی «قدس» سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، به صورت نیمه‌تعطیل و بسیار محدود برگزار شد تا یک سناریوی قدیمی در ذهن‌ها مرور شود؛ فشار نیروهای افراطی در سرکوب جشن‌های ملی ایرانی و فشار آوردن برای تزریق مراسم خودساخته جدید به ذهن مردم.

اخبار

۶ ماه بی‌خبری از مولوی نقشبندی؛ گروگان‌گیری پدر برای تسلیم‌‌ شدن پسر؟

مولوی «فتحی محمد نقشبندی»، امام جمعه اهل سنت راسک و روحانی منتقد جمهوری اسلامی، از ۲۹ مرداد ۱۴۰۲ در بازداشت است. ۱۰ روز پیش رسانه‌های حقوق‌بشری بلوچ از احتمال مرگ او در اثر شکنجه نیروهای امنیتی خبر دادند. با افزایش نگرانی‌ها و واکنش افکار عمومی بلوچستان، تصاویری از ملاقات چند روحانی بلوچ با او در زندان «وکیل‌آباد» مشهد منتشر شد.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021