آغاز حکم سه سال زندان آزیتا فروغی در مشهد

«آزیتا فروغی»، روز شنبه ۷بهمن۱۴۰۲ پس از احضار، خود را جهت اجرای حکم به زندان وکیل آباد مشهد معرفی کرد و به زندان منتقل شد. جلسه دادگاه این شهروند بهایی در مهر سال جاری در شعبه یک دادگاه انقلاب مشهد به ریاست قاضی «هادی منصوری» تشکیل شد و آزیتا فروغی بنا به‌اتهام «عضویت در گروه به قصد برهم زدن امنیت کشور» به سه سال زندان و به‌اتهام «تبلیغ علیه نظام» به هشت ماه زندان در مجموع به سه سال و هشت ماه زندان محکوم شد.حکم بدوی عینا در دادگاه تجدیدنظر تایید شد.

«آزیتا فروغی»، روز شنبه ۷بهمن۱۴۰۲ پس از احضار، خود را جهت اجرای حکم به زندان وکیل آباد مشهد معرفی کرد و به زندان منتقل شد.

جلسه دادگاه این شهروند بهایی در مهر سال جاری در شعبه یک دادگاه انقلاب مشهد به ریاست قاضی «هادی منصوری» تشکیل شد و آزیتا فروغی بنا به‌اتهام «عضویت در گروه به قصد برهم زدن امنیت کشور» به سه سال زندان و به‌اتهام «تبلیغ علیه نظام» به هشت ماه زندان در مجموع به سه سال و هشت ماه زندان محکوم شد.حکم بدوی عینا در دادگاه تجدیدنظر تایید شد.

با اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد یعنی حکم سه سال زندان برای آزیتا فروغی اجرا خواهد شد.

هم اکنون، به‌جز آزیتا فروغی، دو شهروند بهایی دیگر به نام‌های «ساناز تفضلی» و «رویا ملکوتی» در حال گذراندن دوره محکومیت در بند زنان زندان وکیل آباد هستند.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

تعطیلی جشن سده کرمان به بهانه احترام به کشته‌ شدگان

«جشن سده» کرمان که به روایت‌های بسیاری، بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین جشن سده در ایران است، به بهانه حمله مرگبار در سال‌روز کشته شدن «قاسم سلیمانی»، فرمانده کشته شده نیروی «قدس» سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، به صورت نیمه‌تعطیل و بسیار محدود برگزار شد تا یک سناریوی قدیمی در ذهن‌ها مرور شود؛ فشار نیروهای افراطی در سرکوب جشن‌های ملی ایرانی و فشار آوردن برای تزریق مراسم خودساخته جدید به ذهن مردم.

اخبار

۶ ماه بی‌خبری از مولوی نقشبندی؛ گروگان‌گیری پدر برای تسلیم‌‌ شدن پسر؟

مولوی «فتحی محمد نقشبندی»، امام جمعه اهل سنت راسک و روحانی منتقد جمهوری اسلامی، از ۲۹ مرداد ۱۴۰۲ در بازداشت است. ۱۰ روز پیش رسانه‌های حقوق‌بشری بلوچ از احتمال مرگ او در اثر شکنجه نیروهای امنیتی خبر دادند. با افزایش نگرانی‌ها و واکنش افکار عمومی بلوچستان، تصاویری از ملاقات چند روحانی بلوچ با او در زندان «وکیل‌آباد» مشهد منتشر شد.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021