جلسه دادگاه کیوان رحیمیان برگزار شد

جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات «کیوان رحیمیان» در روز شنبه ۱۶دی۱۴۰۲ برگزار شد و این شهروند بهایی به دفاع از خود در برابر اتهامات وارده پرداخت. از اتهامات مطروحه علیه این بهایی اطلاعی در دست نیست. کیوان رحیمیان، روانشناس و مترجم بهایی، بیش از پنج ماه است که در زندان اوین بازداشت است. در پایان جلسه دادگاه با قرار وثیقه برای آزادی موقت آقای رحیمیان موافقت نشد و نامبرده به زندان بازگردانده شد.

جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات «کیوان رحیمیان» در روز شنبه ۱۶دی۱۴۰۲ برگزار شد و این شهروند بهایی به دفاع از خود در برابر اتهامات وارده پرداخت.

از اتهامات مطروحه علیه این بهایی اطلاعی در دست نیست.

کیوان رحیمیان، روانشناس و مترجم بهایی، بیش از پنج ماه است که در زندان اوین بازداشت است. در پایان جلسه دادگاه با قرار وثیقه برای آزادی موقت آقای رحیمیان موافقت نشد و نامبرده به زندان بازگردانده شد.

کیوان رحیمیان در اندرزگاه چهار زندان اوین تحت بازداشت قرار دارد.

پیش‌تر، کیوان رحیمیان در آذر. برای شرکت در مراسم درگذشت مادرش «آفاق رحیمیان»، سه روز به مرخصی اعزام شد.

این شهروند بهایی پیش از دستگیری اخیر، یک دوره محکومیت پنج ساله را به خاطر تدریس روان‌شناسی در «موسسه آموزش عالی بهاییان ایران» (BIHE) در زندان گذرانده است.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

تعطیلی جشن سده کرمان به بهانه احترام به کشته‌ شدگان

«جشن سده» کرمان که به روایت‌های بسیاری، بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین جشن سده در ایران است، به بهانه حمله مرگبار در سال‌روز کشته شدن «قاسم سلیمانی»، فرمانده کشته شده نیروی «قدس» سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، به صورت نیمه‌تعطیل و بسیار محدود برگزار شد تا یک سناریوی قدیمی در ذهن‌ها مرور شود؛ فشار نیروهای افراطی در سرکوب جشن‌های ملی ایرانی و فشار آوردن برای تزریق مراسم خودساخته جدید به ذهن مردم.

اخبار

۶ ماه بی‌خبری از مولوی نقشبندی؛ گروگان‌گیری پدر برای تسلیم‌‌ شدن پسر؟

مولوی «فتحی محمد نقشبندی»، امام جمعه اهل سنت راسک و روحانی منتقد جمهوری اسلامی، از ۲۹ مرداد ۱۴۰۲ در بازداشت است. ۱۰ روز پیش رسانه‌های حقوق‌بشری بلوچ از احتمال مرگ او در اثر شکنجه نیروهای امنیتی خبر دادند. با افزایش نگرانی‌ها و واکنش افکار عمومی بلوچستان، تصاویری از ملاقات چند روحانی بلوچ با او در زندان «وکیل‌آباد» مشهد منتشر شد.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021