تایید حکم هشت سال زندان سیروس ذبیحی، شهروند بهایی در مشهد

دادگاه تجدیدنظر خراسان رضوی، حکم بدوی «سیروس ذبیحی مقدم» را عینا تایید کرد. دادگاه بدوی این شهروند ۶۳ ساله بهایی را به هشت سال حبس تعزیری محکوم کرده است. بر اساس رای صادره، سیروس ذبیحی بابت اتهام تشکیل و عضویت در جمعیت‌های معارض کشور تحت عنوان تشکیل گروه و ساماندهی تشکیلات بهائیت به قصد برهم زدن امنیت کشور به هفت سال حبس تعزیری و بابت اتهام تبلیغ علیه نظام (فعالیت تبلیغی علیه نظام) به یک سال حبس تعزیری محکوم شد.

دادگاه تجدیدنظر خراسان رضوی، حکم بدوی «سیروس ذبیحی مقدم» را عینا تایید کرد. دادگاه بدوی این شهروند ۶۳ ساله بهایی را به هشت سال حبس تعزیری محکوم کرده است.

بر اساس رای صادره، سیروس ذبیحی بابت اتهام تشکیل و عضویت در جمعیت‌های معارض کشور تحت عنوان تشکیل گروه و ساماندهی تشکیلات بهائیت به قصد برهم زدن امنیت کشور به هفت سال حبس تعزیری و بابت اتهام تبلیغ علیه نظام (فعالیت تبلیغی علیه نظام) به یک سال حبس تعزیری محکوم شد.

این شهروند بهایی مجموعا به هشت سال زندان محکوم شده که مجازات اشد یعنی هفت سال زندان در مورد او اجراء خواهد شد.

دادگاه به آقای ذبیحی ده روز مهلت داده تا خود را به دایره اجرای احکام معرفی کند.

سیروس ذبیحی مقدم در ۲مهر سال گذشته در منزل شخصی خود در مشهد بازداشت و پس از ۷۳ روز، به قید وثیقه آزاد شد.

جلسه دادگاه بدوی «سیروس ذبیحی» در روز شنبه ۱۳آبان۱۴۰۲ در شعبه شش دادسرای انقلاب مشهد برگزار شد اما حکم توسط شعبه اول دادگاه انقلاب مشهد صادر شد.

سیروس ذبیحی سابقه‌ی چندین مرتبه بازداشت و زندان در دهه ۶۰ و ۷۰ را به اتهام بهایی بودن دارد.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

تعطیلی جشن سده کرمان به بهانه احترام به کشته‌ شدگان

«جشن سده» کرمان که به روایت‌های بسیاری، بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین جشن سده در ایران است، به بهانه حمله مرگبار در سال‌روز کشته شدن «قاسم سلیمانی»، فرمانده کشته شده نیروی «قدس» سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، به صورت نیمه‌تعطیل و بسیار محدود برگزار شد تا یک سناریوی قدیمی در ذهن‌ها مرور شود؛ فشار نیروهای افراطی در سرکوب جشن‌های ملی ایرانی و فشار آوردن برای تزریق مراسم خودساخته جدید به ذهن مردم.

اخبار

۶ ماه بی‌خبری از مولوی نقشبندی؛ گروگان‌گیری پدر برای تسلیم‌‌ شدن پسر؟

مولوی «فتحی محمد نقشبندی»، امام جمعه اهل سنت راسک و روحانی منتقد جمهوری اسلامی، از ۲۹ مرداد ۱۴۰۲ در بازداشت است. ۱۰ روز پیش رسانه‌های حقوق‌بشری بلوچ از احتمال مرگ او در اثر شکنجه نیروهای امنیتی خبر دادند. با افزایش نگرانی‌ها و واکنش افکار عمومی بلوچستان، تصاویری از ملاقات چند روحانی بلوچ با او در زندان «وکیل‌آباد» مشهد منتشر شد.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021