یورش به روستای احمدآباد و مصادره زمین‌های روستاییان بهایی

روز یکشنبه ۱۰دی‌۱۴۰۲، بیش از صد مامور از وزارت اطلاعات، نیروی انتظامی و منابع طبیعی به روستای احمدآباد از توابع ساری وارد شده و با بستن راه‌ها، از ورود و خروج اهالی روستا ممانعت کردند. در پی این اقدام، ماموران در روز دوشنبه ۱۱دی۱۴۰۲، به زمین‌های کشاورزی روستاییان بهایی یورش برده و زمین‌ها را به نفع دولت مصادره کردند.

روز یکشنبه ۱۰دی‌۱۴۰۲، بیش از صد مامور از وزارت اطلاعات، نیروی انتظامی و منابع طبیعی به روستای احمدآباد از توابع ساری وارد شده و با بستن راه‌ها، از ورود و خروج اهالی روستا ممانعت کردند.

در پی این اقدام، ماموران در روز دوشنبه ۱۱دی۱۴۰۲، به زمین‌های کشاورزی روستاییان بهایی یورش برده و زمین‌ها را به نفع دولت مصادره کردند.

روستای احمد آباد قدمتی ۷۵ ساله دارد و توسط یک خانواده‌ بهایی بنا شده است. اکثر اهالی احمد آباد بهایی هستند و شغل اصلی اهالی روستا کشاورزی برنج، گندم و لوبیا است که شالیزارها و زمین‌های کشاورزی روستاییان در روز دوشنبه به تصرف ماموران دولتی درآمد.

قابل ذکر است که در روستای احمد آباد ۳۵ خانه روستایی و بیش از ده خانواده بهایی زندگی می‌کنند.

ماموران در اقدامی مشابه در مرداد۱۴۰۱ به روستای «روشنکوه» در مازندران یورش برده و خانه‌های روستاییان را تخریب و زمین‌های آنان را مصادره کردند.

در سال‌های اخیر، «ایران‌وایر» از تخریب خانه‌ها و زمین‌های بهاییان روستای ایول در مازندران گزارشی منتشر کرد.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

تعطیلی جشن سده کرمان به بهانه احترام به کشته‌ شدگان

«جشن سده» کرمان که به روایت‌های بسیاری، بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین جشن سده در ایران است، به بهانه حمله مرگبار در سال‌روز کشته شدن «قاسم سلیمانی»، فرمانده کشته شده نیروی «قدس» سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، به صورت نیمه‌تعطیل و بسیار محدود برگزار شد تا یک سناریوی قدیمی در ذهن‌ها مرور شود؛ فشار نیروهای افراطی در سرکوب جشن‌های ملی ایرانی و فشار آوردن برای تزریق مراسم خودساخته جدید به ذهن مردم.

اخبار

۶ ماه بی‌خبری از مولوی نقشبندی؛ گروگان‌گیری پدر برای تسلیم‌‌ شدن پسر؟

مولوی «فتحی محمد نقشبندی»، امام جمعه اهل سنت راسک و روحانی منتقد جمهوری اسلامی، از ۲۹ مرداد ۱۴۰۲ در بازداشت است. ۱۰ روز پیش رسانه‌های حقوق‌بشری بلوچ از احتمال مرگ او در اثر شکنجه نیروهای امنیتی خبر دادند. با افزایش نگرانی‌ها و واکنش افکار عمومی بلوچستان، تصاویری از ملاقات چند روحانی بلوچ با او در زندان «وکیل‌آباد» مشهد منتشر شد.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021