یورش به روستای احمدآباد و مصادره زمین‌های روستاییان بهایی

روز یکشنبه ۱۰دی‌۱۴۰۲، بیش از صد مامور از وزارت اطلاعات، نیروی انتظامی و منابع طبیعی به روستای احمدآباد از توابع ساری وارد شده و با بستن راه‌ها، از ورود و خروج اهالی روستا ممانعت کردند. در پی این اقدام، ماموران در روز دوشنبه ۱۱دی۱۴۰۲، به زمین‌های کشاورزی روستاییان بهایی یورش برده و زمین‌ها را به نفع دولت مصادره کردند.

روز یکشنبه ۱۰دی‌۱۴۰۲، بیش از صد مامور از وزارت اطلاعات، نیروی انتظامی و منابع طبیعی به روستای احمدآباد از توابع ساری وارد شده و با بستن راه‌ها، از ورود و خروج اهالی روستا ممانعت کردند.

در پی این اقدام، ماموران در روز دوشنبه ۱۱دی۱۴۰۲، به زمین‌های کشاورزی روستاییان بهایی یورش برده و زمین‌ها را به نفع دولت مصادره کردند.

روستای احمد آباد قدمتی ۷۵ ساله دارد و توسط یک خانواده‌ بهایی بنا شده است. اکثر اهالی احمد آباد بهایی هستند و شغل اصلی اهالی روستا کشاورزی برنج، گندم و لوبیا است که شالیزارها و زمین‌های کشاورزی روستاییان در روز دوشنبه به تصرف ماموران دولتی درآمد.

قابل ذکر است که در روستای احمد آباد ۳۵ خانه روستایی و بیش از ده خانواده بهایی زندگی می‌کنند.

ماموران در اقدامی مشابه در مرداد۱۴۰۱ به روستای «روشنکوه» در مازندران یورش برده و خانه‌های روستاییان را تخریب و زمین‌های آنان را مصادره کردند.

در سال‌های اخیر، «ایران‌وایر» از تخریب خانه‌ها و زمین‌های بهاییان روستای ایول در مازندران گزارشی منتشر کرد.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

دو برادر یارسانی در کرمانشاه مجددا بازداشت شدند

بنا بر گزارش منابع حقوق بشری ایران، «پوریا منتی منجق تپه» و«شجاع منتی منجق تپه»، دو برادر زندانی کُرد پیرو آیین یارسان اهل شهر صحنه از توابع استان کرمانشاه که در حال سپری کردن دوره محکومیت خود به صورت رای باز بودند، پس از معرفی خود به زندان، بار دیگر بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند.

اخبار

بازداشت یک روحانی اهل سنت توسط نیروهای اداره اطلاعات زاهدان

نیروهای اداره اطلاعات زاهدان با یورش به منزل مسکونی یک روحانی اهل سنت، وی را بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل کردند.

بر اساس گزارش کمپین فعالین بلوچ، این روحانی با نام «بسم الله خوگیانی» روز شنبه ۱۹ خرداد ماه ۱۴۰۳، دستگیر شده است.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021