صدور حکم زندان برای یک روحانی کُرد به‌جرم حمایت از اعتراضات سراسری

دادگاه ویژه روحانیت ارومیه یک روحانی اهل سنت را به جرم حمایت از اعتراضات سراسری ایران به زندان محکوم کرد. بر اساس گزارش آژانس خبررسانی کردستان، کردپا، ماموستا ابراهیم سلیمی، امام جمعه مسجد «چهار یار نبی» پیرانشهر با اتهاماتی مربوط به اعتراضات سال ۱۴۰۱ به سه سال زندان محکوم شده است.

دادگاه ویژه روحانیت ارومیه یک روحانی اهل سنت را به جرم حمایت از اعتراضات سراسری ایران به زندان محکوم کرد.

بر اساس گزارش آژانس خبررسانی کردستان، کردپا، ماموستا ابراهیم سلیمی، امام جمعه مسجد «چهار یار نبی» پیرانشهر با اتهاماتی مربوط به اعتراضات سال ۱۴۰۱ به سه سال زندان محکوم شده است.

دادگاه ویژه روحانیت ارومیه اتهامات ابراهیم سلیمی را «اقدام علیه امنیت ملی و تشویش اذهان عمومی» از طریق امضای بیانیه ماموستایان کردستان در حمایت از خیزش زن‌، زندگی، آزادی و شرکت در اعتراضات اعلام کرده است.

 ابراهیم سلیمی، روز ۱۱ بهمن سال گذشته توسط وزارت اطلاعات در پیرانشهر بازداشت و روز یک اسفند همان سال با تودیع وثیقه ۵٠٠ میلیون تومانی به صورت موقت تا پایان مراحل دادرسی از زندان آزاد شده بود.

در تاریخ ۳ بهمن ۱۴۰۱،  ماموستا ابراهیم سلیمی به همراه شماری دیگری از علما و روحانیون شهرستان پیرانشهر با انتشار بیانیه‌ای «محارب» و «باغی» خواندن بازداشت شدگان اعتراضات سراسری از سوی دستگاه قضایی را فاقد وجاهت شرعی و قانونی دانسته و خواستار آزادی بی‌قید و شرط کلیه بازداشت شدگان اعتراضات و عذرخواهی از آنان و خانواده‌‌های‌شان و جبران خسارات وارده به آنان شده بودند.

روز ۲۵ آذرماه امسال نیز اعلام شد چهار روحانی دیگر امضا کننده این بیانیه به نام‌های ماموستا یونس نوخواه، ماموستا شریف محمودپور، ماموستا سید سلیمان احمدی و ماموستا سید جمال‌الدین واژی، جمعا به ۱۱ سال زندان محکوم شده‌اند.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

دو برادر یارسانی در کرمانشاه مجددا بازداشت شدند

بنا بر گزارش منابع حقوق بشری ایران، «پوریا منتی منجق تپه» و«شجاع منتی منجق تپه»، دو برادر زندانی کُرد پیرو آیین یارسان اهل شهر صحنه از توابع استان کرمانشاه که در حال سپری کردن دوره محکومیت خود به صورت رای باز بودند، پس از معرفی خود به زندان، بار دیگر بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند.

اخبار

بازداشت یک روحانی اهل سنت توسط نیروهای اداره اطلاعات زاهدان

نیروهای اداره اطلاعات زاهدان با یورش به منزل مسکونی یک روحانی اهل سنت، وی را بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل کردند.

بر اساس گزارش کمپین فعالین بلوچ، این روحانی با نام «بسم الله خوگیانی» روز شنبه ۱۹ خرداد ماه ۱۴۰۳، دستگیر شده است.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021