صدور حکم زندان برای یک روحانی کُرد به‌جرم حمایت از اعتراضات سراسری

دادگاه ویژه روحانیت ارومیه یک روحانی اهل سنت را به جرم حمایت از اعتراضات سراسری ایران به زندان محکوم کرد. بر اساس گزارش آژانس خبررسانی کردستان، کردپا، ماموستا ابراهیم سلیمی، امام جمعه مسجد «چهار یار نبی» پیرانشهر با اتهاماتی مربوط به اعتراضات سال ۱۴۰۱ به سه سال زندان محکوم شده است.

دادگاه ویژه روحانیت ارومیه یک روحانی اهل سنت را به جرم حمایت از اعتراضات سراسری ایران به زندان محکوم کرد.

بر اساس گزارش آژانس خبررسانی کردستان، کردپا، ماموستا ابراهیم سلیمی، امام جمعه مسجد «چهار یار نبی» پیرانشهر با اتهاماتی مربوط به اعتراضات سال ۱۴۰۱ به سه سال زندان محکوم شده است.

دادگاه ویژه روحانیت ارومیه اتهامات ابراهیم سلیمی را «اقدام علیه امنیت ملی و تشویش اذهان عمومی» از طریق امضای بیانیه ماموستایان کردستان در حمایت از خیزش زن‌، زندگی، آزادی و شرکت در اعتراضات اعلام کرده است.

 ابراهیم سلیمی، روز ۱۱ بهمن سال گذشته توسط وزارت اطلاعات در پیرانشهر بازداشت و روز یک اسفند همان سال با تودیع وثیقه ۵٠٠ میلیون تومانی به صورت موقت تا پایان مراحل دادرسی از زندان آزاد شده بود.

در تاریخ ۳ بهمن ۱۴۰۱،  ماموستا ابراهیم سلیمی به همراه شماری دیگری از علما و روحانیون شهرستان پیرانشهر با انتشار بیانیه‌ای «محارب» و «باغی» خواندن بازداشت شدگان اعتراضات سراسری از سوی دستگاه قضایی را فاقد وجاهت شرعی و قانونی دانسته و خواستار آزادی بی‌قید و شرط کلیه بازداشت شدگان اعتراضات و عذرخواهی از آنان و خانواده‌‌های‌شان و جبران خسارات وارده به آنان شده بودند.

روز ۲۵ آذرماه امسال نیز اعلام شد چهار روحانی دیگر امضا کننده این بیانیه به نام‌های ماموستا یونس نوخواه، ماموستا شریف محمودپور، ماموستا سید سلیمان احمدی و ماموستا سید جمال‌الدین واژی، جمعا به ۱۱ سال زندان محکوم شده‌اند.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

تعطیلی جشن سده کرمان به بهانه احترام به کشته‌ شدگان

«جشن سده» کرمان که به روایت‌های بسیاری، بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین جشن سده در ایران است، به بهانه حمله مرگبار در سال‌روز کشته شدن «قاسم سلیمانی»، فرمانده کشته شده نیروی «قدس» سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، به صورت نیمه‌تعطیل و بسیار محدود برگزار شد تا یک سناریوی قدیمی در ذهن‌ها مرور شود؛ فشار نیروهای افراطی در سرکوب جشن‌های ملی ایرانی و فشار آوردن برای تزریق مراسم خودساخته جدید به ذهن مردم.

اخبار

۶ ماه بی‌خبری از مولوی نقشبندی؛ گروگان‌گیری پدر برای تسلیم‌‌ شدن پسر؟

مولوی «فتحی محمد نقشبندی»، امام جمعه اهل سنت راسک و روحانی منتقد جمهوری اسلامی، از ۲۹ مرداد ۱۴۰۲ در بازداشت است. ۱۰ روز پیش رسانه‌های حقوق‌بشری بلوچ از احتمال مرگ او در اثر شکنجه نیروهای امنیتی خبر دادند. با افزایش نگرانی‌ها و واکنش افکار عمومی بلوچستان، تصاویری از ملاقات چند روحانی بلوچ با او در زندان «وکیل‌آباد» مشهد منتشر شد.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021