صدور حکم زندان برای نفیسا سعادت‌یار، شهروند بهایی در گرگان

دادگاه انقلاب گرکان یک شهروند بهایی به نام «نفیسا سعادت یار» را به زندان و محرومیت از حقوق اجتماعی محروم کرد. بنا به گزارش رسیده، شعبه یک دادگاه انقلاب گرگان «نفیسا سعادت یار» را به اتهام تبلیغ علیه نظام یه یک سال حبس تعزیری و چهار سال محرومیت از حقوق اجتماعی محکوم کرد

دادگاه انقلاب گرکان یک شهروند بهایی به نام «نفیسا سعادت یار» را به زندان و محرومیت از حقوق اجتماعی محروم کرد.

بنا به گزارش رسیده، شعبه یک دادگاه انقلاب گرگان «نفیسا سعادت یار» را به اتهام تبلیغ علیه نظام یه یک سال حبس تعزیری و چهار سال محرومیت از حقوق اجتماعی محکوم کرد.

نفیسا سعادت یار و همسرش، پویا امری در اول بهمن ۱۴۰۱ توسط ماموران امنیتی در شهر گرگان دستگیر شدند. این زوج بهایی بس از چند روز هر کدام با تودیع وثیقه معادل ۵۰۰ میلیون تومان آزاد شدند.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

تعطیلی جشن سده کرمان به بهانه احترام به کشته‌ شدگان

«جشن سده» کرمان که به روایت‌های بسیاری، بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین جشن سده در ایران است، به بهانه حمله مرگبار در سال‌روز کشته شدن «قاسم سلیمانی»، فرمانده کشته شده نیروی «قدس» سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، به صورت نیمه‌تعطیل و بسیار محدود برگزار شد تا یک سناریوی قدیمی در ذهن‌ها مرور شود؛ فشار نیروهای افراطی در سرکوب جشن‌های ملی ایرانی و فشار آوردن برای تزریق مراسم خودساخته جدید به ذهن مردم.

اخبار

۶ ماه بی‌خبری از مولوی نقشبندی؛ گروگان‌گیری پدر برای تسلیم‌‌ شدن پسر؟

مولوی «فتحی محمد نقشبندی»، امام جمعه اهل سنت راسک و روحانی منتقد جمهوری اسلامی، از ۲۹ مرداد ۱۴۰۲ در بازداشت است. ۱۰ روز پیش رسانه‌های حقوق‌بشری بلوچ از احتمال مرگ او در اثر شکنجه نیروهای امنیتی خبر دادند. با افزایش نگرانی‌ها و واکنش افکار عمومی بلوچستان، تصاویری از ملاقات چند روحانی بلوچ با او در زندان «وکیل‌آباد» مشهد منتشر شد.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021