بی‌خبری از وضعیت یکتا فهندژ، زندانی بهایی

با گذشت ده روز از بازداشت «یکتا فهندژ سعدی» در شهر شیراز، هیچ اطلاعی از این شهروند بهایی در دست نیست. ماموران امنیتی یکتا فهندژ را ظهر روز دوشنبه۲۷آذر هنگام تردد در خیابان دستگیر کرده و پس از تفتیش منزل مسکونی او، یکتا را به بازداشتگاه اداره اطلاعات شیراز معروف به «پلاک صد» منتقل کردند.

با گذشت ده روز از بازداشت «یکتا فهندژ سعدی» در شهر شیراز، هیچ اطلاعی از این شهروند بهایی در دست نیست.

ماموران امنیتی یکتا فهندژ را ظهر روز دوشنبه۲۷آذر هنگام تردد در خیابان دستگیر کرده و پس از تفتیش منزل مسکونی او، یکتا را به بازداشتگاه اداره اطلاعات شیراز معروف به «پلاک صد» منتقل کردند.

باوجود مراجعات و پیگیری‌های مداوم خانواده‌ یکتا فهندژ، هیچ توضیح روشنی از طرف مراجع ذی ربط در مورد دلیل دستگیری یکتا به خانواده‌اش داده نشد.

این شهروند بهایی از زمان بازداشت تاکنون هیچ تماس تلفنی یا دیداری با خانواده‌اش نداشته است. شرایط سخت انفرادی و عدم اطلاع از وضعیت سلامت یکتا باعث نگرانی شدید خانواده‌‌ این زندانی بهایی شده است.

خواهر خانم فهندژ در مورد وضعیت پیش آمده برای یکتا می‌گوید: «جمهوری اسلامی مدت‌ها است از این روش برای بازداشت‌شدگان بهایی استفاده می‌کند تا آنان را وادار به اقرارهای خلاف واقع کند.»

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

دو برادر یارسانی در کرمانشاه مجددا بازداشت شدند

بنا بر گزارش منابع حقوق بشری ایران، «پوریا منتی منجق تپه» و«شجاع منتی منجق تپه»، دو برادر زندانی کُرد پیرو آیین یارسان اهل شهر صحنه از توابع استان کرمانشاه که در حال سپری کردن دوره محکومیت خود به صورت رای باز بودند، پس از معرفی خود به زندان، بار دیگر بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند.

اخبار

بازداشت یک روحانی اهل سنت توسط نیروهای اداره اطلاعات زاهدان

نیروهای اداره اطلاعات زاهدان با یورش به منزل مسکونی یک روحانی اهل سنت، وی را بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل کردند.

بر اساس گزارش کمپین فعالین بلوچ، این روحانی با نام «بسم الله خوگیانی» روز شنبه ۱۹ خرداد ماه ۱۴۰۳، دستگیر شده است.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021