بی‌خبری از وضعیت یکتا فهندژ، زندانی بهایی

با گذشت ده روز از بازداشت «یکتا فهندژ سعدی» در شهر شیراز، هیچ اطلاعی از این شهروند بهایی در دست نیست. ماموران امنیتی یکتا فهندژ را ظهر روز دوشنبه۲۷آذر هنگام تردد در خیابان دستگیر کرده و پس از تفتیش منزل مسکونی او، یکتا را به بازداشتگاه اداره اطلاعات شیراز معروف به «پلاک صد» منتقل کردند.

با گذشت ده روز از بازداشت «یکتا فهندژ سعدی» در شهر شیراز، هیچ اطلاعی از این شهروند بهایی در دست نیست.

ماموران امنیتی یکتا فهندژ را ظهر روز دوشنبه۲۷آذر هنگام تردد در خیابان دستگیر کرده و پس از تفتیش منزل مسکونی او، یکتا را به بازداشتگاه اداره اطلاعات شیراز معروف به «پلاک صد» منتقل کردند.

باوجود مراجعات و پیگیری‌های مداوم خانواده‌ یکتا فهندژ، هیچ توضیح روشنی از طرف مراجع ذی ربط در مورد دلیل دستگیری یکتا به خانواده‌اش داده نشد.

این شهروند بهایی از زمان بازداشت تاکنون هیچ تماس تلفنی یا دیداری با خانواده‌اش نداشته است. شرایط سخت انفرادی و عدم اطلاع از وضعیت سلامت یکتا باعث نگرانی شدید خانواده‌‌ این زندانی بهایی شده است.

خواهر خانم فهندژ در مورد وضعیت پیش آمده برای یکتا می‌گوید: «جمهوری اسلامی مدت‌ها است از این روش برای بازداشت‌شدگان بهایی استفاده می‌کند تا آنان را وادار به اقرارهای خلاف واقع کند.»

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

تعطیلی جشن سده کرمان به بهانه احترام به کشته‌ شدگان

«جشن سده» کرمان که به روایت‌های بسیاری، بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین جشن سده در ایران است، به بهانه حمله مرگبار در سال‌روز کشته شدن «قاسم سلیمانی»، فرمانده کشته شده نیروی «قدس» سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، به صورت نیمه‌تعطیل و بسیار محدود برگزار شد تا یک سناریوی قدیمی در ذهن‌ها مرور شود؛ فشار نیروهای افراطی در سرکوب جشن‌های ملی ایرانی و فشار آوردن برای تزریق مراسم خودساخته جدید به ذهن مردم.

اخبار

۶ ماه بی‌خبری از مولوی نقشبندی؛ گروگان‌گیری پدر برای تسلیم‌‌ شدن پسر؟

مولوی «فتحی محمد نقشبندی»، امام جمعه اهل سنت راسک و روحانی منتقد جمهوری اسلامی، از ۲۹ مرداد ۱۴۰۲ در بازداشت است. ۱۰ روز پیش رسانه‌های حقوق‌بشری بلوچ از احتمال مرگ او در اثر شکنجه نیروهای امنیتی خبر دادند. با افزایش نگرانی‌ها و واکنش افکار عمومی بلوچستان، تصاویری از ملاقات چند روحانی بلوچ با او در زندان «وکیل‌آباد» مشهد منتشر شد.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021