احضار و تهدید یک خانواده بهایی در یزد

ماموران اداره اطلاعات یزد در ۲۳آذر۱۴۰۲ به میهمانی پاگشا «میلاد اقدسی» و «سامیه قلی نژاد» در منزل محمود اقدسی یورش برده و با ایجاد رعب و وحشت برای حاضرین منجر به آمدن اورژانس می‌شوند. در پایان عملیات، تعداد زیادی از وسایل شخصی خانواده را ضبط می‌کنند.

ماموران اداره اطلاعات یزد در ۲۳آذر۱۴۰۲ به میهمانی پاگشا «میلاد اقدسی» و «سامیه قلی نژاد» در منزل محمود اقدسی یورش برده و با ایجاد رعب و وحشت برای حاضرین منجر به آمدن اورژانس می‌شوند. در پایان عملیات، تعداد زیادی از وسایل شخصی خانواده را ضبط می‌کنند.

در پس پیگیری‌های خانواده اقدسی برای پس گرفتن اموال توقیف شده توسط ماموران اداره اطلاعات یزد، در روز ۲۹آذر۱۴۰۲ محمود اقدسی پدر خانواده به صورت تلفنی به اداره اطلاعات احضار شد. در همان تماس از آقای اقدسی خواسته می‌شود که «سامیه قلی نژاد» عروس‌شان خود را به اداره اطلاعات جهت بازجویی معرفی کند.

هم‌چنبن از اداره اطلاعات با سامیه قلی نژاد تماس گرفته و وی را با در دست داشتن موبایل احضار می‌کنند. خانم قلی نژاد هم پاسخ می‌دهد که اداره اطلاعات به عنوان ضابط قضایی حق احضار ندارد فقط مرجع قضایی از طریق سامانه ثنا می‌تواند احضار کند.

ولی مامور اداره اطلاعات عنوان می‌کند که من خودم قانون هستم و وقتی احضار می‌کنم باید بیایید در غیر این‌صورت برای خانواده و اطرافیان‌تان مشکل ایجاد می‌کنم و شما را هم بازداشت و حکم سنگینی برای‌تان خواهم برید.

در تماس دیگری از اداره اطلاعات به سهیلا اسلامی (اقدسی) همسر محمد اقدسی، او را تهدید ‌می‌کنند که در صورت احضار تلفنی اگر پسر و عروسش به اداره اطلاعات نیایند حکم بازداشت آنان را صادر خواهیم کرد.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

دو برادر یارسانی در کرمانشاه مجددا بازداشت شدند

بنا بر گزارش منابع حقوق بشری ایران، «پوریا منتی منجق تپه» و«شجاع منتی منجق تپه»، دو برادر زندانی کُرد پیرو آیین یارسان اهل شهر صحنه از توابع استان کرمانشاه که در حال سپری کردن دوره محکومیت خود به صورت رای باز بودند، پس از معرفی خود به زندان، بار دیگر بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند.

اخبار

بازداشت یک روحانی اهل سنت توسط نیروهای اداره اطلاعات زاهدان

نیروهای اداره اطلاعات زاهدان با یورش به منزل مسکونی یک روحانی اهل سنت، وی را بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل کردند.

بر اساس گزارش کمپین فعالین بلوچ، این روحانی با نام «بسم الله خوگیانی» روز شنبه ۱۹ خرداد ماه ۱۴۰۳، دستگیر شده است.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021