احضار و تهدید یک خانواده بهایی در یزد

ماموران اداره اطلاعات یزد در ۲۳آذر۱۴۰۲ به میهمانی پاگشا «میلاد اقدسی» و «سامیه قلی نژاد» در منزل محمود اقدسی یورش برده و با ایجاد رعب و وحشت برای حاضرین منجر به آمدن اورژانس می‌شوند. در پایان عملیات، تعداد زیادی از وسایل شخصی خانواده را ضبط می‌کنند.

ماموران اداره اطلاعات یزد در ۲۳آذر۱۴۰۲ به میهمانی پاگشا «میلاد اقدسی» و «سامیه قلی نژاد» در منزل محمود اقدسی یورش برده و با ایجاد رعب و وحشت برای حاضرین منجر به آمدن اورژانس می‌شوند. در پایان عملیات، تعداد زیادی از وسایل شخصی خانواده را ضبط می‌کنند.

در پس پیگیری‌های خانواده اقدسی برای پس گرفتن اموال توقیف شده توسط ماموران اداره اطلاعات یزد، در روز ۲۹آذر۱۴۰۲ محمود اقدسی پدر خانواده به صورت تلفنی به اداره اطلاعات احضار شد. در همان تماس از آقای اقدسی خواسته می‌شود که «سامیه قلی نژاد» عروس‌شان خود را به اداره اطلاعات جهت بازجویی معرفی کند.

هم‌چنبن از اداره اطلاعات با سامیه قلی نژاد تماس گرفته و وی را با در دست داشتن موبایل احضار می‌کنند. خانم قلی نژاد هم پاسخ می‌دهد که اداره اطلاعات به عنوان ضابط قضایی حق احضار ندارد فقط مرجع قضایی از طریق سامانه ثنا می‌تواند احضار کند.

ولی مامور اداره اطلاعات عنوان می‌کند که من خودم قانون هستم و وقتی احضار می‌کنم باید بیایید در غیر این‌صورت برای خانواده و اطرافیان‌تان مشکل ایجاد می‌کنم و شما را هم بازداشت و حکم سنگینی برای‌تان خواهم برید.

در تماس دیگری از اداره اطلاعات به سهیلا اسلامی (اقدسی) همسر محمد اقدسی، او را تهدید ‌می‌کنند که در صورت احضار تلفنی اگر پسر و عروسش به اداره اطلاعات نیایند حکم بازداشت آنان را صادر خواهیم کرد.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

تعطیلی جشن سده کرمان به بهانه احترام به کشته‌ شدگان

«جشن سده» کرمان که به روایت‌های بسیاری، بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین جشن سده در ایران است، به بهانه حمله مرگبار در سال‌روز کشته شدن «قاسم سلیمانی»، فرمانده کشته شده نیروی «قدس» سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، به صورت نیمه‌تعطیل و بسیار محدود برگزار شد تا یک سناریوی قدیمی در ذهن‌ها مرور شود؛ فشار نیروهای افراطی در سرکوب جشن‌های ملی ایرانی و فشار آوردن برای تزریق مراسم خودساخته جدید به ذهن مردم.

اخبار

۶ ماه بی‌خبری از مولوی نقشبندی؛ گروگان‌گیری پدر برای تسلیم‌‌ شدن پسر؟

مولوی «فتحی محمد نقشبندی»، امام جمعه اهل سنت راسک و روحانی منتقد جمهوری اسلامی، از ۲۹ مرداد ۱۴۰۲ در بازداشت است. ۱۰ روز پیش رسانه‌های حقوق‌بشری بلوچ از احتمال مرگ او در اثر شکنجه نیروهای امنیتی خبر دادند. با افزایش نگرانی‌ها و واکنش افکار عمومی بلوچستان، تصاویری از ملاقات چند روحانی بلوچ با او در زندان «وکیل‌آباد» مشهد منتشر شد.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021