یکتا فهندژ، شهروند بهایی در شیراز دستگیر شد

ماموران امنیتی در شهر شیراز، ظهر روز دوشنبه ۲۷آذر۱۴۰۲ یک شهروند بهایی به نام «یکتا فهندژ سعدی» را در خیابان دستگیر کرده، سپس نامبرده را سوار ماشین کرده و همراه او به منزلش می‌روند.

ماموران امنیتی در شهر شیراز،  ظهر روز دوشنبه ۲۷آذر۱۴۰۲ یک شهروند بهایی به نام «یکتا فهندژ سعدی» را در خیابان دستگیر کرده، سپس نامبرده را سوار ماشین کرده و همراه او به منزلش می‌روند.

ماموران به محض ورود به منزل، با لحنی توهین آمیز شروع به تفتیش محل کرده و به‌جز کتب و عکس‌های مذهبی، تعدادی از وسایل شخصی یکتا فهندژ و همسرش را ضبط می‌کنند.

ازجمله وسایل توقیف شده، موبایل‌ها، لپ‌تاب، پرینتر، طلا و نقره‌های منقش به نمادهای آیین بهایی و حدود ۱۵۰۰ دلار موجود در منزل بودند. هم‌چنین اسباب بازی‌های کودکان و کتاب‌های نقاشی کودک هم جزو اموال ضبط شده بودند.

ماموران در طی بازرسی تعدادی از عکس‌های خانوادگی را پاره کرده و در گوشه کمد می‌اندازند. هم‌چنین اسناد ملکی ازجمله سند منزل را هم پاره کردند.

تا زمان تهیه خبر، از اتهام و محل نگه داری یکتا فهندژ اطلاع دقیقی در دست نیست.

این شهروند بهایی تاکنون چندین مرتبه بازداشت شده است.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

دو برادر یارسانی در کرمانشاه مجددا بازداشت شدند

بنا بر گزارش منابع حقوق بشری ایران، «پوریا منتی منجق تپه» و«شجاع منتی منجق تپه»، دو برادر زندانی کُرد پیرو آیین یارسان اهل شهر صحنه از توابع استان کرمانشاه که در حال سپری کردن دوره محکومیت خود به صورت رای باز بودند، پس از معرفی خود به زندان، بار دیگر بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند.

اخبار

بازداشت یک روحانی اهل سنت توسط نیروهای اداره اطلاعات زاهدان

نیروهای اداره اطلاعات زاهدان با یورش به منزل مسکونی یک روحانی اهل سنت، وی را بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل کردند.

بر اساس گزارش کمپین فعالین بلوچ، این روحانی با نام «بسم الله خوگیانی» روز شنبه ۱۹ خرداد ماه ۱۴۰۳، دستگیر شده است.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021