یکتا فهندژ، شهروند بهایی در شیراز دستگیر شد

ماموران امنیتی در شهر شیراز، ظهر روز دوشنبه ۲۷آذر۱۴۰۲ یک شهروند بهایی به نام «یکتا فهندژ سعدی» را در خیابان دستگیر کرده، سپس نامبرده را سوار ماشین کرده و همراه او به منزلش می‌روند.

ماموران امنیتی در شهر شیراز،  ظهر روز دوشنبه ۲۷آذر۱۴۰۲ یک شهروند بهایی به نام «یکتا فهندژ سعدی» را در خیابان دستگیر کرده، سپس نامبرده را سوار ماشین کرده و همراه او به منزلش می‌روند.

ماموران به محض ورود به منزل، با لحنی توهین آمیز شروع به تفتیش محل کرده و به‌جز کتب و عکس‌های مذهبی، تعدادی از وسایل شخصی یکتا فهندژ و همسرش را ضبط می‌کنند.

ازجمله وسایل توقیف شده، موبایل‌ها، لپ‌تاب، پرینتر، طلا و نقره‌های منقش به نمادهای آیین بهایی و حدود ۱۵۰۰ دلار موجود در منزل بودند. هم‌چنین اسباب بازی‌های کودکان و کتاب‌های نقاشی کودک هم جزو اموال ضبط شده بودند.

ماموران در طی بازرسی تعدادی از عکس‌های خانوادگی را پاره کرده و در گوشه کمد می‌اندازند. هم‌چنین اسناد ملکی ازجمله سند منزل را هم پاره کردند.

تا زمان تهیه خبر، از اتهام و محل نگه داری یکتا فهندژ اطلاع دقیقی در دست نیست.

این شهروند بهایی تاکنون چندین مرتبه بازداشت شده است.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

تعطیلی جشن سده کرمان به بهانه احترام به کشته‌ شدگان

«جشن سده» کرمان که به روایت‌های بسیاری، بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین جشن سده در ایران است، به بهانه حمله مرگبار در سال‌روز کشته شدن «قاسم سلیمانی»، فرمانده کشته شده نیروی «قدس» سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، به صورت نیمه‌تعطیل و بسیار محدود برگزار شد تا یک سناریوی قدیمی در ذهن‌ها مرور شود؛ فشار نیروهای افراطی در سرکوب جشن‌های ملی ایرانی و فشار آوردن برای تزریق مراسم خودساخته جدید به ذهن مردم.

اخبار

۶ ماه بی‌خبری از مولوی نقشبندی؛ گروگان‌گیری پدر برای تسلیم‌‌ شدن پسر؟

مولوی «فتحی محمد نقشبندی»، امام جمعه اهل سنت راسک و روحانی منتقد جمهوری اسلامی، از ۲۹ مرداد ۱۴۰۲ در بازداشت است. ۱۰ روز پیش رسانه‌های حقوق‌بشری بلوچ از احتمال مرگ او در اثر شکنجه نیروهای امنیتی خبر دادند. با افزایش نگرانی‌ها و واکنش افکار عمومی بلوچستان، تصاویری از ملاقات چند روحانی بلوچ با او در زندان «وکیل‌آباد» مشهد منتشر شد.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021