شیوا خلیلی، شهروند بهایی جهت اجرای حکم به زندان منتقل شد

شیوا خلیلی، شهروند بهایی در روز چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۴۰۲ پس از مراجعه به دایره اجرای احکام بازداشت و جهت اجرای حکم به زندان بابل منتقل شد. شعبه اول دادگاه انقلاب بابل و شعبه دو تجدیدنظر استان مازندران این شهروند بهایی را بابت اتهام تبلیغ علیه نظام به استناد ماده ۵۰۰ قانون مجازات اسلامی به یک سال زندان محکوم کرده‌اند.

شیوا خلیلی، شهروند بهایی در روز چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۴۰۲ پس از مراجعه به دایره اجرای احکام بازداشت و جهت اجرای حکم به زندان بابل منتقل شد.

شعبه اول دادگاه انقلاب بابل و شعبه دو تجدیدنظر استان مازندران این شهروند بهایی را بابت اتهام تبلیغ علیه نظام به استناد ماده ۵۰۰ قانون مجازات اسلامی به یک سال زندان محکوم  کرده‌اند.

خانم خلیلی روز سه‌شنبه ۲۵ آبان‌ماه ۱۴۰۰ در پی احضار تلفنی به شعبه ۱ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب این شهر بازداشت و یک روز بعد با تودیع قرار وثیقه آزاد شد.

جلسه رسیدگی به اتهامات مطروحه علیه شیوا خلیلی در تاریخ ۲۲ آذر ۱۴۰۰ در شعبه اول دادگاه عمومی و انقلاب بابل برگزار شد. دادگاه بدوی، این شهروند بهایی را به یک سال حبس تعزیری و ضبط گوشی تلفن همراه به عنوان آلت جرم محکوم کرد.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

تعطیلی جشن سده کرمان به بهانه احترام به کشته‌ شدگان

«جشن سده» کرمان که به روایت‌های بسیاری، بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین جشن سده در ایران است، به بهانه حمله مرگبار در سال‌روز کشته شدن «قاسم سلیمانی»، فرمانده کشته شده نیروی «قدس» سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، به صورت نیمه‌تعطیل و بسیار محدود برگزار شد تا یک سناریوی قدیمی در ذهن‌ها مرور شود؛ فشار نیروهای افراطی در سرکوب جشن‌های ملی ایرانی و فشار آوردن برای تزریق مراسم خودساخته جدید به ذهن مردم.

اخبار

۶ ماه بی‌خبری از مولوی نقشبندی؛ گروگان‌گیری پدر برای تسلیم‌‌ شدن پسر؟

مولوی «فتحی محمد نقشبندی»، امام جمعه اهل سنت راسک و روحانی منتقد جمهوری اسلامی، از ۲۹ مرداد ۱۴۰۲ در بازداشت است. ۱۰ روز پیش رسانه‌های حقوق‌بشری بلوچ از احتمال مرگ او در اثر شکنجه نیروهای امنیتی خبر دادند. با افزایش نگرانی‌ها و واکنش افکار عمومی بلوچستان، تصاویری از ملاقات چند روحانی بلوچ با او در زندان «وکیل‌آباد» مشهد منتشر شد.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021