شیوا خلیلی، شهروند بهایی جهت اجرای حکم به زندان منتقل شد

شیوا خلیلی، شهروند بهایی در روز چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۴۰۲ پس از مراجعه به دایره اجرای احکام بازداشت و جهت اجرای حکم به زندان بابل منتقل شد. شعبه اول دادگاه انقلاب بابل و شعبه دو تجدیدنظر استان مازندران این شهروند بهایی را بابت اتهام تبلیغ علیه نظام به استناد ماده ۵۰۰ قانون مجازات اسلامی به یک سال زندان محکوم کرده‌اند.

شیوا خلیلی، شهروند بهایی در روز چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۴۰۲ پس از مراجعه به دایره اجرای احکام بازداشت و جهت اجرای حکم به زندان بابل منتقل شد.

شعبه اول دادگاه انقلاب بابل و شعبه دو تجدیدنظر استان مازندران این شهروند بهایی را بابت اتهام تبلیغ علیه نظام به استناد ماده ۵۰۰ قانون مجازات اسلامی به یک سال زندان محکوم  کرده‌اند.

خانم خلیلی روز سه‌شنبه ۲۵ آبان‌ماه ۱۴۰۰ در پی احضار تلفنی به شعبه ۱ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب این شهر بازداشت و یک روز بعد با تودیع قرار وثیقه آزاد شد.

جلسه رسیدگی به اتهامات مطروحه علیه شیوا خلیلی در تاریخ ۲۲ آذر ۱۴۰۰ در شعبه اول دادگاه عمومی و انقلاب بابل برگزار شد. دادگاه بدوی، این شهروند بهایی را به یک سال حبس تعزیری و ضبط گوشی تلفن همراه به عنوان آلت جرم محکوم کرد.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

پیام مولوی عبدالحمید به پزشکیان: ملت ایران از فشارها به ستوه آمده‌اند

مولوی عبدالحمید اسماعیل‌زهی، امام جمعه اهل سنت زاهدان با انتشار پیامی پیروزی مسعود پزشکیان در انتخابات را تبریک گفت و از وی خواست به عهد و میثاقی که با مردم بسته است، پایبند بماند.

اخبار

نامزدهای ریاست جمهوری علیه اقلیت‌های مذهبی؛ کدام‌‌‌یک می‌تواند معجزه کند؟

اقلیت‌های دینی و مذهبی حلقه مهجور ادعاها و برنامه‌های کاندیداهای ریاست‌جمهوری هستند.

مسعود پزشکیان در روز ۲۳ خرداد بیانیه‌ای درباره لزوم حضور اقلیت‌ها در بدنه دولت و توجه بیشتر به حقوق آن‌ها منتشر کرد اما در همایش زنان حامی خودش گفت نمی‌تواند معجزه کند و از مردم می‌خواهد تا مشکلات را با هم حل کنند. چرا رفع تبعیض از اقلیت‌های دینی و مذهبی در ایران به معجزه می‌ماند؟ سهم رییس‌جمهوری در برطرف کردن این نگرانی چیست؟

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021