دفن پیکر آفاق رحیمیان، شهروند بهایی بدون اطلاع خانواده‌اش

با گذشت بیش از دو هفته از اهدای پیکر آفاق خسروی (رحیمیان) به دانشکده پزشکی، ماموران جسد این متوفی بهایی را بدون اطلاع و حضور خانواده متوفی در گورستان خاوران دفن کردند.

با گذشت بیش از دو هفته از اهدای پیکر آفاق خسروی (رحیمیان) به دانشکده پزشکی، ماموران جسد این متوفی بهایی را بدون اطلاع و حضور خانواده متوفی در گورستان خاوران دفن کردند.

کامران رحیمیان، پسر این شهروند بهایی در صفحه اینستاگرام شخصی خود نوشته است: «برخلاف نیت قلبی خانواده‌ی ما هم‌چنین بر خلاف پذیرش اولیه دانشگاه، همراه با شنیدن این جملات که: این خانواده قابل اطمینان نیست و برای دانشگاه دردسر می‌شود، برگه محضری نیست، از زمان فوت چندین روز گذشته، دانشگاه جنازه احتیاج ندارد، جنازه عفونی است… آفاق‌مان بدون همراهی ما در خاوران در نزدیکی پدرمان آرمید.»

رحیم رحیمیان، همسر آفاق رحیمیان یکی از اعدام شدگان بهایی در دهه شصت است. جسد این شهروند بهایی را ماموران پس از شکنجه و اعدام در محل نامعلومی از گورستان خاوران دفن کردند.

قابل ذکر است در پی ممانعت بهشت زهرا از تحویل اجساد بهاییان برای دفن در گورستان بهاییان تهران هم‌چنین به خاک سپردن اجساد بهاییان بدون اجازه و مراسم دینی در محل گورهای جمعی خاوران، خانواده رحیمیان تصمیم گرفتند پیکر آفاق رحیمیان، مادر خانواده را وقف دانش کرده و آن را به دانشگاه اهدا کردند.

فرزند دیگر آفاق رحیمیان، کیوان رحیمیان روانشناس و مترجم بهایی است که بیش از چهار ماه و نیم بلاتکلیف در زندان اوین نگه داشته شده است.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

بهاییان در هفته سوم اردیبهشت: افزایش چشم‌گیر احضار و بازداشت زنان بهایی

طی هفته‌های اخیر، موج حملات به زنان بهایی در سراسر ایران شدت گرفته است. ده‌ها زن با احضار به دادگاه و روبه‌رو شدن با اتهامات کیفری بی‌اساس که منجر به سال‌ها زندان می‌شود، از خانواده‌های خود جدا شده و در معرض بی‌رحمی و خشونت سیستم قضایی ایران قرار گرفته‌اند. از اواسط اسفند‌ماه، از مجموع ۸۵ نفر از بهاییانی که به دادگاه احضار یا زندانی شده‌اند، ۶۵ نفر، یعنی حدود سه چهارم آن‌ها زن بوده‌اند.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021