حوریه محسنی، شهروند بهایی به چهار سال زندان محکوم شد

شعبه اول دادگاه انقلاب مشهد به ریاست قاضی «منصوری»، یک شهروند بهایی را به چهار سال زندان محکوم کرد. بنا به رای صادره، «حوریه محسنی»، بابت اتهام عضویت در گروه اقدام اجتماعی و توسعه اجتماعی با هدف ترویج بهاییت به قصد بر هم زدن امنیت کشور، به ۳ سال حبس تعزیری، از بابت تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی به نفع گروه بهاییت، به ۱ سال حبس تعزیری، و مجموعا به ۴ سال حبس تعزیری محکوم است که در صورت تایید حکم در تجدیدنظر، مجازات اشد، یعنی ۳ سال در مورد او اجرا خواهد شد.

شعبه اول دادگاه انقلاب مشهد به ریاست قاضی «منصوری»، یک شهروند بهایی را به چهار سال زندان محکوم کرد.

بنا به رای صادره، «حوریه محسنی»، بابت اتهام عضویت در گروه اقدام اجتماعی و توسعه اجتماعی با هدف ترویج بهاییت به قصد بر هم زدن امنیت کشور، به ۳ سال حبس تعزیری، از بابت تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی به نفع گروه بهاییت، به ۱ سال حبس تعزیری، و مجموعا به ۴ سال حبس تعزیری محکوم است که در صورت تایید حکم در تجدیدنظر، مجازات اشد، یعنی ۳ سال در مورد او اجرا خواهد شد.

قابل ذکر است قاضی دادگاه، وکالت وکیل متهم را نپذیرفت و جلسه دادگاه بدون حضور متهم و وکیل برگزار شد. خانم محسنی لایحه دفاعیه خود را برای دادگاه ارسال کرد.

دادگاه فعالیت خیرخواهانه حوریه محسنی را که به‌شکل داوطلبانه در یکی از روستاهای اطراف مشهد انجام می‌گرفته، دلیل حکم صادره دانسته است. خانم محسنی به مدت چند ماه در یکی از روستاهای محروم اطراف مشهد به چند کودک آموزش ریاضی و فارسی از کتاب‌های منتشره در ایران می‌داده است. هیچ کدام از اهالی روستا و کودکان از اعتقادات دینی او اطلاع نداشته‌اند.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021