بهروز فرزندی، جانباز بهایی از خرید مواد غذایی در زندان محروم است

بهروز فرزندی، آزاده و جانباز بهایی که در حال گذراندن محکومیت خود در زندان شیراز است، بیش از ۶۰ روز است که از داشتن کارت خرید از فروشگاه زندان برای تهیه نیازهای ضروری خود محروم است. این در حالی است که که صدور کارت خرید حداکثر سه روزه توسط بانک مربوطه انجام می‌شود. با وجود پیگیری‌های مکرر آقای فرزندی و خانواده‌اش در دو ماه گذشته هم‌چنان مسئولان زندان از صدور کارت خرید برای او امتناع کرده‌اند.

بهروز فرزندی، آزاده و جانباز بهایی که در حال گذراندن محکومیت خود در زندان شیراز است، بیش از ۶۰ روز است که از داشتن کارت خرید از فروشگاه زندان برای تهیه نیازهای ضروری خود محروم است.

این در حالی است که که صدور کارت خرید  حداکثر سه روزه توسط بانک مربوطه انجام می‌شود. با وجود پیگیری‌های مکرر آقای فرزندی و خانواده‌اش در دو ماه گذشته هم‌چنان مسئولان زندان از صدور کارت خرید برای او امتناع کرده‌اند.

بهروز فرزندی به دلیل بیماری‌های قلبی و گوارشی ناشی از اسارت در دوران جنگ ایران وعراق نیازمند غذایی مناسب است و طولانی شدن محرومیت وی از دسترسی به مواد غذایی و سایر نیازهایش موجب مشکلات جسمانی جبران ناپذیری برای او خواهد شد.

دادگاه انقلاب شیراز در آبان۱۴۰۰ بهروز فرزندی را به اتهام «عضویت در جامعه بهایی» و «تبلیغ آیین بهایی» به ۳۱ ماه و ۱۶ روز حبس تعزیری محکوم کرد. او در ۱۵اسفند۱۴۰۰ جهت اجرای حکم راهی زندان شد. او پس از چهار ماه حبس به مرخصی درمانی اعزام شد.

فرزندی پس از ۱۳ ماه توقف حکم در تارخ هفت مرداد ۱۴۰۲ بدون توجه به وضعیت سلامتی و نظر پزشکان جهت ادامه حکم بازداشت و به زندان عادل‌آباد شیراز منتقل شد. در حال حاضر، بهروز فرزندی بیش از چهار ماه است که در زندان بسر می‌برد.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

پیام مولوی عبدالحمید به پزشکیان: ملت ایران از فشارها به ستوه آمده‌اند

مولوی عبدالحمید اسماعیل‌زهی، امام جمعه اهل سنت زاهدان با انتشار پیامی پیروزی مسعود پزشکیان در انتخابات را تبریک گفت و از وی خواست به عهد و میثاقی که با مردم بسته است، پایبند بماند.

اخبار

نامزدهای ریاست جمهوری علیه اقلیت‌های مذهبی؛ کدام‌‌‌یک می‌تواند معجزه کند؟

اقلیت‌های دینی و مذهبی حلقه مهجور ادعاها و برنامه‌های کاندیداهای ریاست‌جمهوری هستند.

مسعود پزشکیان در روز ۲۳ خرداد بیانیه‌ای درباره لزوم حضور اقلیت‌ها در بدنه دولت و توجه بیشتر به حقوق آن‌ها منتشر کرد اما در همایش زنان حامی خودش گفت نمی‌تواند معجزه کند و از مردم می‌خواهد تا مشکلات را با هم حل کنند. چرا رفع تبعیض از اقلیت‌های دینی و مذهبی در ایران به معجزه می‌ماند؟ سهم رییس‌جمهوری در برطرف کردن این نگرانی چیست؟

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021