تایید حکم ۶ سال و ۸ ماه حبس رویا ملکوتی، شهروند بهایی

دادگاه تجدید نظر در استان خراسان رضوی، حکم بدوی «رویا ملکوتی»، شهروند بهایی زندانی در زندان وکیل آباد مشهد را عینا تایید کرد. شعبه اول دادگاه انقلاب مشهد به ریاست قاضی «هادی منصوری»، در ماه مهر، رویا ملکوتی را به‌اتهام «تشکیل دسته یا جمعیت به قصد بر هم زدن امنیت کشور»، به شش سال زندان و بابت اتهام «تبلیغ علیه نظام»، به هشت ماه زندان محکوم کرد.

دادگاه تجدید نظر در استان خراسان رضوی، حکم بدوی «رویا ملکوتی»، شهروند بهایی زندانی در زندان وکیل آباد مشهد را عینا تایید کرد.

شعبه اول دادگاه انقلاب مشهد به ریاست قاضی «هادی منصوری»، در ماه مهر، رویا ملکوتی را به‌اتهام «تشکیل دسته یا جمعیت به قصد بر هم زدن امنیت کشور»، به شش سال زندان و بابت اتهام «تبلیغ علیه نظام»، به هشت ماه زندان محکوم کرد.

با‌توجه به تایید حکم بدوی در دادگاه تجدیدنظر، مجازات اشد یعنی شش سال حبس برای این شهروند بهایی قابل اجرا خواهد بود.

رویا ملکوتی در ۷مرداد۱۴۰۲، پس از دریافت احضاریه و معرفی خود به شعبه ۹۰۳ دادسرای انقلاب مشهد بازداشت و از آن تاریخ تاکنون، در زندان وکیل آباد مشهد به سر می‌برد.

قابل ذکر است که به‌جز خانم ملکوتی، یک شهروند بهایی دیگر به نام «ساناز تفضلی»، در حال گذراندن حکم شش سال و شش ماه حبس در زندان وکیل آباد مشهد است.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

تعطیلی جشن سده کرمان به بهانه احترام به کشته‌ شدگان

«جشن سده» کرمان که به روایت‌های بسیاری، بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین جشن سده در ایران است، به بهانه حمله مرگبار در سال‌روز کشته شدن «قاسم سلیمانی»، فرمانده کشته شده نیروی «قدس» سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، به صورت نیمه‌تعطیل و بسیار محدود برگزار شد تا یک سناریوی قدیمی در ذهن‌ها مرور شود؛ فشار نیروهای افراطی در سرکوب جشن‌های ملی ایرانی و فشار آوردن برای تزریق مراسم خودساخته جدید به ذهن مردم.

اخبار

۶ ماه بی‌خبری از مولوی نقشبندی؛ گروگان‌گیری پدر برای تسلیم‌‌ شدن پسر؟

مولوی «فتحی محمد نقشبندی»، امام جمعه اهل سنت راسک و روحانی منتقد جمهوری اسلامی، از ۲۹ مرداد ۱۴۰۲ در بازداشت است. ۱۰ روز پیش رسانه‌های حقوق‌بشری بلوچ از احتمال مرگ او در اثر شکنجه نیروهای امنیتی خبر دادند. با افزایش نگرانی‌ها و واکنش افکار عمومی بلوچستان، تصاویری از ملاقات چند روحانی بلوچ با او در زندان «وکیل‌آباد» مشهد منتشر شد.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021