تایید حکم ۶ سال و ۸ ماه حبس رویا ملکوتی، شهروند بهایی

دادگاه تجدید نظر در استان خراسان رضوی، حکم بدوی «رویا ملکوتی»، شهروند بهایی زندانی در زندان وکیل آباد مشهد را عینا تایید کرد. شعبه اول دادگاه انقلاب مشهد به ریاست قاضی «هادی منصوری»، در ماه مهر، رویا ملکوتی را به‌اتهام «تشکیل دسته یا جمعیت به قصد بر هم زدن امنیت کشور»، به شش سال زندان و بابت اتهام «تبلیغ علیه نظام»، به هشت ماه زندان محکوم کرد.

دادگاه تجدید نظر در استان خراسان رضوی، حکم بدوی «رویا ملکوتی»، شهروند بهایی زندانی در زندان وکیل آباد مشهد را عینا تایید کرد.

شعبه اول دادگاه انقلاب مشهد به ریاست قاضی «هادی منصوری»، در ماه مهر، رویا ملکوتی را به‌اتهام «تشکیل دسته یا جمعیت به قصد بر هم زدن امنیت کشور»، به شش سال زندان و بابت اتهام «تبلیغ علیه نظام»، به هشت ماه زندان محکوم کرد.

با‌توجه به تایید حکم بدوی در دادگاه تجدیدنظر، مجازات اشد یعنی شش سال حبس برای این شهروند بهایی قابل اجرا خواهد بود.

رویا ملکوتی در ۷مرداد۱۴۰۲، پس از دریافت احضاریه و معرفی خود به شعبه ۹۰۳ دادسرای انقلاب مشهد بازداشت و از آن تاریخ تاکنون، در زندان وکیل آباد مشهد به سر می‌برد.

قابل ذکر است که به‌جز خانم ملکوتی، یک شهروند بهایی دیگر به نام «ساناز تفضلی»، در حال گذراندن حکم شش سال و شش ماه حبس در زندان وکیل آباد مشهد است.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

دو برادر یارسانی در کرمانشاه مجددا بازداشت شدند

بنا بر گزارش منابع حقوق بشری ایران، «پوریا منتی منجق تپه» و«شجاع منتی منجق تپه»، دو برادر زندانی کُرد پیرو آیین یارسان اهل شهر صحنه از توابع استان کرمانشاه که در حال سپری کردن دوره محکومیت خود به صورت رای باز بودند، پس از معرفی خود به زندان، بار دیگر بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند.

اخبار

بازداشت یک روحانی اهل سنت توسط نیروهای اداره اطلاعات زاهدان

نیروهای اداره اطلاعات زاهدان با یورش به منزل مسکونی یک روحانی اهل سنت، وی را بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل کردند.

بر اساس گزارش کمپین فعالین بلوچ، این روحانی با نام «بسم الله خوگیانی» روز شنبه ۱۹ خرداد ماه ۱۴۰۳، دستگیر شده است.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021