نوشین مصباح به اتهام بهایی بودن به یک سال زندان محکوم شد

شعبه ۳۷ دادگاه تجدیدنظر استان خراسان رضوی، «نوشین مصباح» شهروند بهایی ساکن مشهد را، به‌اتهام عضویت در جامعه بهایی، به یک سال زندان محکوم کرد.

شعبه ۳۷ دادگاه تجدیدنظر استان خراسان رضوی، «نوشین مصباح» شهروند بهایی ساکن مشهد را، به‌اتهام عضویت در جامعه بهایی، به یک سال زندان محکوم کرد.

شعبه یک دادگاه انقلاب مشهد به ریاست قاضی «هادی منصوری» در ماه آبان، این شهروند بهایی را به‌اتهام عضویت در گروه یا جمعیت به قصد بر هم زدن امنیت کشور (مقصود بهایی بودن متهم است)، به سه سال حبس و به‌اتهام تبلیغ علیه نظام، به هشت ماه زندان، مجموعا به تحمل سه سال و هشت ماه زندان محکوم کرد.

در روزهای گذشته، دادگاه تجدیدنظر استان، حکم جدید را با کاهش حکم بدوی صادر کرد. براساس رای دادگاه تجدیدنظر، نوشین مصباح به‌اتهام عضویت در گروه به قصد بر هم زدن امنیت کشور، به یک سال زندان محکوم شد.

دادگاه این شهروند بهایی را از اتهام تبلیغ علیه نظام تبرئه کرد.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

تعطیلی جشن سده کرمان به بهانه احترام به کشته‌ شدگان

«جشن سده» کرمان که به روایت‌های بسیاری، بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین جشن سده در ایران است، به بهانه حمله مرگبار در سال‌روز کشته شدن «قاسم سلیمانی»، فرمانده کشته شده نیروی «قدس» سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، به صورت نیمه‌تعطیل و بسیار محدود برگزار شد تا یک سناریوی قدیمی در ذهن‌ها مرور شود؛ فشار نیروهای افراطی در سرکوب جشن‌های ملی ایرانی و فشار آوردن برای تزریق مراسم خودساخته جدید به ذهن مردم.

اخبار

۶ ماه بی‌خبری از مولوی نقشبندی؛ گروگان‌گیری پدر برای تسلیم‌‌ شدن پسر؟

مولوی «فتحی محمد نقشبندی»، امام جمعه اهل سنت راسک و روحانی منتقد جمهوری اسلامی، از ۲۹ مرداد ۱۴۰۲ در بازداشت است. ۱۰ روز پیش رسانه‌های حقوق‌بشری بلوچ از احتمال مرگ او در اثر شکنجه نیروهای امنیتی خبر دادند. با افزایش نگرانی‌ها و واکنش افکار عمومی بلوچستان، تصاویری از ملاقات چند روحانی بلوچ با او در زندان «وکیل‌آباد» مشهد منتشر شد.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021