مولوی عبدالحمید: فساد در ایران گسترش‌ یافته و ریشه‌دار است

مولوی عبدالحمید اسماعیل‌زهی، امام جمعه اهل سنت زاهدان، فساد سه و نیم میلیارد دلاری در واردات چای را رسوایی مالی و از نشانه‌های گسترش و ریشه‌دار بودن فساد در کشور دانست. این رهبر اهل سنت ایران در سخنان روز ۱۷ آذرماه خود گفت: «در حالی که همه اقشار مردم از مشکلات شدید اقتصادی می‌نالند اختلاس‌های سنگینی در کشور انجام می‌شود»

مولوی عبدالحمید اسماعیل‌زهی، امام جمعه اهل سنت زاهدان، فساد سه و نیم میلیارد دلاری در واردات چای را رسوایی مالی و از نشانه‌های گسترش و ریشه‌دار بودن فساد در کشور دانست.

این رهبر اهل سنت ایران در سخنان روز ۱۷ آذرماه خود گفت: «در حالی که همه اقشار مردم از مشکلات شدید اقتصادی می‌نالند اختلاس‌های سنگینی در کشور انجام می‌شود»

به گفته مولوی عبدالحمید، برخی از تاجران چای به دلیل این فساد و اختلاس بدبخت شدند.

مولوی عبدالحمید با بیان اینکه مسئولان توانایی مبارزه با فساد را ندارند گفت: «برای ریشه‌کن شدن فساد کشور نیاز به تغییرات اساسی وجود دارد و سیاست‌های گذشته جواب نمی‌دهد و مردم خواهان گزینش افراد لایق هستند».

آقای اسماعیل‌زهی در بخشی دیگر از سخنانش، تاکید کرد که درد مردم نه فقط فساد، بلکه بازداشت‌ها و قضاوت‌ها نیز هست.

او گفت اعدام‌ها با شریعت مطابقت ندارد و و در صدر اسلام نیز اعدام بسیار معدود و بسیار کم بود.

مولوی عبدالحمید علاوه بر اعدام‌ها به مساله اعتراف‌گیری اجباری و شکنجه متهمان و بازداشتی‌ها نیز اشاره کرد.

او گفت درباره بازداشت‌ها و گرفتن اعترافات از بازداشت‌شدگان شکایت و مسایل سنگینی وجود دارد که باعث نگرانی است.

صبح روز جمعه دفتر مسجد مکی از «ریپورت و مسدود شدن» پخش زنده حساب اینستاگرام مولوی عبدالحمید خبر داد و نوشت خطبه‌های نماز جمعه امروز از کانال یوتیوب او پخش می‌شود.

پس از جمعه خونین زاهدان در روز هشتم مهر سال گذشته، اینترنت این شهر بارها قطع یا دچار اختلال گسترده شده است. پخش زنده خطبه‌های عبدالحمید اسماعیل‌زهی نیز متاثر از این اختلال‌ها، به دفعات قطع شد.

نماز جمعه این هفته زاهدان نیز در میان جو شدید امنیتی برگزار شد و ویدئوهایی از حضور نیروهای نظامی در خیابان‌های اطراف مسجد مکی و مصلی زاهدان منتشر شده است که نشان می‌دهد نیروهای نظامی در خیابان‌های اطراف مسجد مکی و مصلی زاهدان در حال گشت زنی هستند.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

تعطیلی جشن سده کرمان به بهانه احترام به کشته‌ شدگان

«جشن سده» کرمان که به روایت‌های بسیاری، بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین جشن سده در ایران است، به بهانه حمله مرگبار در سال‌روز کشته شدن «قاسم سلیمانی»، فرمانده کشته شده نیروی «قدس» سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، به صورت نیمه‌تعطیل و بسیار محدود برگزار شد تا یک سناریوی قدیمی در ذهن‌ها مرور شود؛ فشار نیروهای افراطی در سرکوب جشن‌های ملی ایرانی و فشار آوردن برای تزریق مراسم خودساخته جدید به ذهن مردم.

اخبار

۶ ماه بی‌خبری از مولوی نقشبندی؛ گروگان‌گیری پدر برای تسلیم‌‌ شدن پسر؟

مولوی «فتحی محمد نقشبندی»، امام جمعه اهل سنت راسک و روحانی منتقد جمهوری اسلامی، از ۲۹ مرداد ۱۴۰۲ در بازداشت است. ۱۰ روز پیش رسانه‌های حقوق‌بشری بلوچ از احتمال مرگ او در اثر شکنجه نیروهای امنیتی خبر دادند. با افزایش نگرانی‌ها و واکنش افکار عمومی بلوچستان، تصاویری از ملاقات چند روحانی بلوچ با او در زندان «وکیل‌آباد» مشهد منتشر شد.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021