مولوی عبدالحمید: فساد در ایران گسترش‌ یافته و ریشه‌دار است

مولوی عبدالحمید اسماعیل‌زهی، امام جمعه اهل سنت زاهدان، فساد سه و نیم میلیارد دلاری در واردات چای را رسوایی مالی و از نشانه‌های گسترش و ریشه‌دار بودن فساد در کشور دانست. این رهبر اهل سنت ایران در سخنان روز ۱۷ آذرماه خود گفت: «در حالی که همه اقشار مردم از مشکلات شدید اقتصادی می‌نالند اختلاس‌های سنگینی در کشور انجام می‌شود»

مولوی عبدالحمید اسماعیل‌زهی، امام جمعه اهل سنت زاهدان، فساد سه و نیم میلیارد دلاری در واردات چای را رسوایی مالی و از نشانه‌های گسترش و ریشه‌دار بودن فساد در کشور دانست.

این رهبر اهل سنت ایران در سخنان روز ۱۷ آذرماه خود گفت: «در حالی که همه اقشار مردم از مشکلات شدید اقتصادی می‌نالند اختلاس‌های سنگینی در کشور انجام می‌شود»

به گفته مولوی عبدالحمید، برخی از تاجران چای به دلیل این فساد و اختلاس بدبخت شدند.

مولوی عبدالحمید با بیان اینکه مسئولان توانایی مبارزه با فساد را ندارند گفت: «برای ریشه‌کن شدن فساد کشور نیاز به تغییرات اساسی وجود دارد و سیاست‌های گذشته جواب نمی‌دهد و مردم خواهان گزینش افراد لایق هستند».

آقای اسماعیل‌زهی در بخشی دیگر از سخنانش، تاکید کرد که درد مردم نه فقط فساد، بلکه بازداشت‌ها و قضاوت‌ها نیز هست.

او گفت اعدام‌ها با شریعت مطابقت ندارد و و در صدر اسلام نیز اعدام بسیار معدود و بسیار کم بود.

مولوی عبدالحمید علاوه بر اعدام‌ها به مساله اعتراف‌گیری اجباری و شکنجه متهمان و بازداشتی‌ها نیز اشاره کرد.

او گفت درباره بازداشت‌ها و گرفتن اعترافات از بازداشت‌شدگان شکایت و مسایل سنگینی وجود دارد که باعث نگرانی است.

صبح روز جمعه دفتر مسجد مکی از «ریپورت و مسدود شدن» پخش زنده حساب اینستاگرام مولوی عبدالحمید خبر داد و نوشت خطبه‌های نماز جمعه امروز از کانال یوتیوب او پخش می‌شود.

پس از جمعه خونین زاهدان در روز هشتم مهر سال گذشته، اینترنت این شهر بارها قطع یا دچار اختلال گسترده شده است. پخش زنده خطبه‌های عبدالحمید اسماعیل‌زهی نیز متاثر از این اختلال‌ها، به دفعات قطع شد.

نماز جمعه این هفته زاهدان نیز در میان جو شدید امنیتی برگزار شد و ویدئوهایی از حضور نیروهای نظامی در خیابان‌های اطراف مسجد مکی و مصلی زاهدان منتشر شده است که نشان می‌دهد نیروهای نظامی در خیابان‌های اطراف مسجد مکی و مصلی زاهدان در حال گشت زنی هستند.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

خاکسپاری کورش نیکنام؛ روایت‌گر شجاع تبعیض علیه اقلیت‌ها در ایران

مراسم خاک‌سپاری «کورش نیکنام»، نماینده زرتشتیان در مجلس و پژوهشگر زرتشتی که به‌خاطر روایت‌های منحصربه‌‌ فردش از تبعیض قانونی و اجتماعی جوامع اقلیت به‌ویژه زرتشتیان شناخته شده بود، جمعه ۲۸ اردیبهشت‌۱۴۰۳ در آرامگاه زرتشتیان تهران برگزار شد.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021