بی‌خبری از ایرن رحمانی، شهروند بهایی و مادر دو کودک

با گذشت بیش از ۲۴ روز از بازداشت ایرن رحمانی (احسانی)، هیچ اطلاعی از محل نگه داری و اتهام این شهروند بهایی وجود ندارد. یک منبع مطلع به ایران وایر گفت: «ایرن مادر دو کودک خردسال ۲ و ۴ ساله است. طولانی شدن دوره بازداشت او برای این دو بچه کم سن که هیچ وقت از مادرشان دور نبوده‌اند، خیلی سخت است و در بعضی از رفتارهای‌شان دیده می‌شود. ایرن در ۲۴ روز گذشته تنها دو مرتبه تماس تلفنی با خانواده‌اش داشته است.»

با گذشت بیش از ۲۴ روز از بازداشت ایرن رحمانی (احسانی)، هیچ اطلاعی از محل نگه داری و اتهام این شهروند بهایی وجود ندارد.

یک منبع مطلع به ایران وایر گفت: «ایرن مادر دو کودک خردسال ۲ و ۴ ساله است. طولانی شدن دوره بازداشت او برای این دو بچه کم سن که هیچ وقت از مادرشان دور نبوده‌اند، خیلی سخت است و در بعضی از رفتارهای‌شان دیده می‌شود. ایرن در ۲۴ روز گذشته تنها دو مرتبه تماس تلفنی با خانواده‌اش داشته است.»

ماموران امنیتی در ۱۶آبان به منزل بابک زینلی در مهرشهر کرج هجوم برده و ده شهروند بهایی حاضر در منزل را بازداشت کردند. از جمله بازداشت شدگان یک زوج بهایی به نام‌های ایمان احسانی و ایرن رحمانی بودند. ماموران همراه این زوج به منزل آنان رفته و پس از تفتیش منزل، هر دو را به محل نامعلوم منتقل می‌کنند.

ایمان احسانی و سه تن دیگر از بازداشت شدگان در ۴آذر پس از تودیع قرار وثیقه آزاد شدند. ماموران آقای احسانی را با اتومبیل در جاده رها کرده و از او می‌خواهند تا گرفتن ماشین به منزل برگردد به همین دلیل محل نگه داری او و سایر بازداشت شدگان هم‌چنان نامشخص است.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021