ایوب کریمی در زندان قزلحصار اعدام شد

سازمان «حقوق‌بشر ایران»، از اعدام «ایوب کریمی»، از زندانیان عقیدتی کرد اهل سنت در زندان قزلحصار کرج خبر داد. براساس گزارش این سازمان حقوق‌بشری، آقای کریمی پس از ۱۴ سال زندان سحرگاه روز چهارشنبه ۸آذر۱۴۰۲ همراه با شش زندانی دیگر اعدام شد، اما هویت شش زندانی دیگری که همراه با او اعدام شده‌اند، افشا نشده است.

سازمان «حقوق‌بشر ایران»، از اعدام «ایوب کریمی»، از زندانیان عقیدتی کرد اهل سنت در زندان قزلحصار کرج خبر داد.

براساس گزارش این سازمان حقوق‌بشری، آقای کریمی پس از ۱۴ سال زندان سحرگاه روز چهارشنبه ۸آذر۱۴۰۲ همراه با شش زندانی دیگر اعدام شد، اما هویت شش زندانی دیگری که همراه با او اعدام شده‌اند، افشا نشده است.

جمهوری اسلامی در آبان‌۱۴۰۲ نیز حکم اعدام «قاسم آبسته»، یکی از هم‌پرونده‌ای‌های ایوب کریمی را اجرا کرد.این پرونده پنج متهم دیگر هم دارد که در زندان محبوس و در خطر اجرای حکم اعدام هستند.

ایوب کریمی، یکی از متهمان پرونده قتل ماموستا «عبدالرحیم تینا»، به‌همراه قاسم آبسته و پنج فعال مذهبی دیگر کُرد، به نام‌های داود «عبداللهی، فرهاد سلیمی، انور خضری، خسرو بشارت و کامران شیخه» بود که توسط شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی «مقیسه» با اتهاماتی چون «اقدام علیه امنیت ملی»، «تبلیغ علیه نظام»، «عضویت در گروه‌های سلفی» و «افساد فی‌الارض»، به اعدام محکوم شدند.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

تعطیلی جشن سده کرمان به بهانه احترام به کشته‌ شدگان

«جشن سده» کرمان که به روایت‌های بسیاری، بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین جشن سده در ایران است، به بهانه حمله مرگبار در سال‌روز کشته شدن «قاسم سلیمانی»، فرمانده کشته شده نیروی «قدس» سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، به صورت نیمه‌تعطیل و بسیار محدود برگزار شد تا یک سناریوی قدیمی در ذهن‌ها مرور شود؛ فشار نیروهای افراطی در سرکوب جشن‌های ملی ایرانی و فشار آوردن برای تزریق مراسم خودساخته جدید به ذهن مردم.

اخبار

۶ ماه بی‌خبری از مولوی نقشبندی؛ گروگان‌گیری پدر برای تسلیم‌‌ شدن پسر؟

مولوی «فتحی محمد نقشبندی»، امام جمعه اهل سنت راسک و روحانی منتقد جمهوری اسلامی، از ۲۹ مرداد ۱۴۰۲ در بازداشت است. ۱۰ روز پیش رسانه‌های حقوق‌بشری بلوچ از احتمال مرگ او در اثر شکنجه نیروهای امنیتی خبر دادند. با افزایش نگرانی‌ها و واکنش افکار عمومی بلوچستان، تصاویری از ملاقات چند روحانی بلوچ با او در زندان «وکیل‌آباد» مشهد منتشر شد.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021