ایوب کریمی در زندان قزلحصار اعدام شد

سازمان «حقوق‌بشر ایران»، از اعدام «ایوب کریمی»، از زندانیان عقیدتی کرد اهل سنت در زندان قزلحصار کرج خبر داد. براساس گزارش این سازمان حقوق‌بشری، آقای کریمی پس از ۱۴ سال زندان سحرگاه روز چهارشنبه ۸آذر۱۴۰۲ همراه با شش زندانی دیگر اعدام شد، اما هویت شش زندانی دیگری که همراه با او اعدام شده‌اند، افشا نشده است.

سازمان «حقوق‌بشر ایران»، از اعدام «ایوب کریمی»، از زندانیان عقیدتی کرد اهل سنت در زندان قزلحصار کرج خبر داد.

براساس گزارش این سازمان حقوق‌بشری، آقای کریمی پس از ۱۴ سال زندان سحرگاه روز چهارشنبه ۸آذر۱۴۰۲ همراه با شش زندانی دیگر اعدام شد، اما هویت شش زندانی دیگری که همراه با او اعدام شده‌اند، افشا نشده است.

جمهوری اسلامی در آبان‌۱۴۰۲ نیز حکم اعدام «قاسم آبسته»، یکی از هم‌پرونده‌ای‌های ایوب کریمی را اجرا کرد.این پرونده پنج متهم دیگر هم دارد که در زندان محبوس و در خطر اجرای حکم اعدام هستند.

ایوب کریمی، یکی از متهمان پرونده قتل ماموستا «عبدالرحیم تینا»، به‌همراه قاسم آبسته و پنج فعال مذهبی دیگر کُرد، به نام‌های داود «عبداللهی، فرهاد سلیمی، انور خضری، خسرو بشارت و کامران شیخه» بود که توسط شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی «مقیسه» با اتهاماتی چون «اقدام علیه امنیت ملی»، «تبلیغ علیه نظام»، «عضویت در گروه‌های سلفی» و «افساد فی‌الارض»، به اعدام محکوم شدند.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

دو برادر یارسانی در کرمانشاه مجددا بازداشت شدند

بنا بر گزارش منابع حقوق بشری ایران، «پوریا منتی منجق تپه» و«شجاع منتی منجق تپه»، دو برادر زندانی کُرد پیرو آیین یارسان اهل شهر صحنه از توابع استان کرمانشاه که در حال سپری کردن دوره محکومیت خود به صورت رای باز بودند، پس از معرفی خود به زندان، بار دیگر بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند.

اخبار

بازداشت یک روحانی اهل سنت توسط نیروهای اداره اطلاعات زاهدان

نیروهای اداره اطلاعات زاهدان با یورش به منزل مسکونی یک روحانی اهل سنت، وی را بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل کردند.

بر اساس گزارش کمپین فعالین بلوچ، این روحانی با نام «بسم الله خوگیانی» روز شنبه ۱۹ خرداد ماه ۱۴۰۳، دستگیر شده است.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021