انتقاد مولوی عبدالحمید از تعطیلی نمازخانه‌های اهل سنت توسط ماموران امنیتی

مولوی عبدالحمید، امام جمعه اهل سنت زاهدان از تعطیلی چند نمازخانه اهل سنت در مشهد و تهران توسط ماموران امنیتی خبر داد و از تهدیدات امنیتی علیه نمازگزاران اهل سنت انتقاد کرد.

مولوی عبدالحمید، امام جمعه اهل سنت زاهدان از تعطیلی چند نمازخانه اهل سنت در مشهد و تهران توسط ماموران امنیتی خبر داد و از تهدیدات امنیتی علیه نمازگزاران اهل سنت انتقاد کرد.

امام جمعه اهل سنت زاهدان، روز ۳ آذر ۱۴۰۲، با انتقاد از دخالت حکومت در امور مذهبی شهروندان گفت اجازه داشتن نمازخانه و برپا کردن نماز از حقوق اولیه انسان‌هاست و نباید برای هیچ یک از مذاهب محدودیت و مشکلاتی از طرف حکومت بوجود بیاید.

به گفته مولوی عبدالحمید، بعضی از مساجد و نمازخانه‌های اهل سنت را بخاطر ارتباط با مسجد مکی زاهدان بسته‌اند و این در حالی است که در این نمازخانه‌ها هیچ اقدامی به جز خواندن نماز صورت نگرفته است و «کلمه ای به زیان حاکمیت گفته نشده است»

امام جمعه زاهدان از زندانی کردن روحانیون اهل سنت هم به دلیل اظهار نظرهای سیاسی انتقاد کرد و گفت: در ایران رسانه‌ آزاد نداریم در صورتی که باید رسانه‌ها آزاد باشند و از آنها محافظت شود.

مولوی عبدالحمید همچنین با اشاره به ادامه استقرار فضای امنیتی در شهرهای استان سیستان و بلوچستان، خواستار برچیده شدن این شرایط شد. به گفته مولوی عبدالحمید، ادامه فضای امنیتی در زاهدان برای مسئولان و مردم مناسب نیست و کسب و کار و زندگی مردم را مختل کرده است.

بر اساس گزارش‌ها و ویدیوهای منتشر شده در رسانه‌های اجتماعی، نیروهای نظامی جمهوری اسلامی همانند جمعه،های گذشته جو امنیتی در شهر زاهدان حاکم کرده‌ و مصلی و مسجد مکی زاهدان امروز نیز در محاصره نیروهای امنیتی قرار داشت.

از هشتم مهر سال ۱۴۰۱ که ماموران به نمازگزاران در زاهدان شلیک کرده کردند و موجب کشته شدن دست‌کم یک صد تن و جراحت صدها تن دیگر شدند، راهپیمایی‌های اعتراضی پس از نماز جمعه هر هفته در زاهدان برگزار شده است.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021