درگذشت آفاق رحیمیان، همسر یک بهایی اعدام‌شده و مادر کیوان رحیمیان

«آفاق رحیمیان»، همسر یکی از اعدام‌شدگان بهایی در دهه شصت، پس از چهار دهه تحمل رنج و آزار از سوی جمهوری اسلامی، درگذشت. «کیوان رحیمیان»، پسر او، بیش از چهار ماه است که بازداشت و بلاتکلیف در زندان اوین نگه داشته شده است. در روزهای گذشته پس از بستری شدن خانم رحیمیان در آی‌سی‌یو، با درخواست مرخصی کیوان برای ملاقات مادرش موافقت نشد.

«آفاق رحیمیان»، همسر یکی از اعدام‌شدگان بهایی در دهه شصت، پس از چهار دهه تحمل رنج و آزار از سوی جمهوری اسلامی، درگذشت.

«کیوان رحیمیان»، پسر او، بیش از چهار ماه است که بازداشت و بلاتکلیف در زندان اوین نگه داشته شده است. در روزهای گذشته پس از بستری شدن خانم رحیمیان در آی‌سی‌یو، با درخواست مرخصی کیوان برای ملاقات مادرش موافقت نشد.

قابل ذکر است که پیش‌تر هم کیوان رحیمیان در طی سال‌های ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۶ به‌اتهام تدریس روانشناسی به جوانان محروم از تحصیل بهایی، پنج سال را در زندان گذرانده بود.

همچنین پسر دیگر او و همسرش به نام‌های «کامران رحیمیان» و «فاران حسامی»، به‌اتهام همکاری با موسسه آموزش عالی بهاییان ایران، هر‌کدام چهار سال را در دهه نود در زندان گذراندند.

همسر آفاق، رحیم رحیمیان در ۱۵فروردین۱۳۶۳ پس از آزار و شکنجه‌های فراوان به‌اتهام پیروی از آیین بهایی، در تهران اعدام شد.

در ماه‌های گذشته، «ایران‌وایر» مطلبی را در مورد آفاق رحیمیان تحت‌عنوان «مظهر مقاومت مادران ایرانی» منتشر کرد.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

خاکسپاری کورش نیکنام؛ روایت‌گر شجاع تبعیض علیه اقلیت‌ها در ایران

مراسم خاک‌سپاری «کورش نیکنام»، نماینده زرتشتیان در مجلس و پژوهشگر زرتشتی که به‌خاطر روایت‌های منحصربه‌‌ فردش از تبعیض قانونی و اجتماعی جوامع اقلیت به‌ویژه زرتشتیان شناخته شده بود، جمعه ۲۸ اردیبهشت‌۱۴۰۳ در آرامگاه زرتشتیان تهران برگزار شد.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021