احضار و مسدودکردن صفحه اینستاگرامی شیما یقینی، شهروند بهایی و مدرس یوگا

بر اساس اطلاعات رسیده به ایران‌وایر، در روزهای گذشته صفحه اینستاگرامی «شیما یقینی» شهروند بهایی و مربی یوگا در شهر ساری تا اطلاع ثانوی به دستور مقام قضایی بسته شد. خانم یقینی در صفحه اینستاگرامی خود به نام shimayaghini.yoga به آموزش و فعالیت‌های مرتبط با ورزش یوگا می‌پرداختند.

بر اساس اطلاعات رسیده به ایران‌وایر، در روزهای گذشته صفحه اینستاگرامی «شیما یقینی»  شهروند بهایی و مربی یوگا در شهر ساری تا اطلاع ثانوی به دستور مقام قضایی بسته شد.

خانم یقینی در صفحه اینستاگرامی خود به نام shimayaghini.yoga  به آموزش و فعالیت‌های مرتبط با ورزش یوگا می‌پرداختند.

تصویری از صفحه اینستاگرام خانم یقینی

هم‌چنین این شهروند بهایی در روز جمعه ۲۶آبان ماه ۱۴۰۲ جهت بازجویی به پلیس فتا احضار شد.

شهروندان بهایی برطبق به بخشنامه شورای عالی انقلاب فرهنگی، مصوب ۶ اسفند ۱۳۶۹ از هرگونه حقوق شهروندی محروم هستند و از سوی حکومت جمهوری اسلامی با انواع و اقسام موارد نقض حقوق بشر و اعمال رفتارهای قهرآمیز روبرو هستند.

در ماه‌های اخیر فشار و سرکوب بر بهاییان ایران افزایش یافته است. ده‌ها بهایی در هفته‌های اخیر بازداشت شده‌اند و بسیاری مورد بازجویی قرار گرفتند. هفت گذشته نیز نیروهای امنیتی تعدادی از بهاییان را در شهرهای مختلف مانند کرج، یزد، شیراز و همدان بازداشت کردند.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

خاکسپاری کورش نیکنام؛ روایت‌گر شجاع تبعیض علیه اقلیت‌ها در ایران

مراسم خاک‌سپاری «کورش نیکنام»، نماینده زرتشتیان در مجلس و پژوهشگر زرتشتی که به‌خاطر روایت‌های منحصربه‌‌ فردش از تبعیض قانونی و اجتماعی جوامع اقلیت به‌ویژه زرتشتیان شناخته شده بود، جمعه ۲۸ اردیبهشت‌۱۴۰۳ در آرامگاه زرتشتیان تهران برگزار شد.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021