کامیاب راعی، جوان بهایی در یزد بازداشت شد

در پی دستگیری‌های شهروندان بهایی در چند روز اخیر، ماموران وزارت اطلاعات یک جوان ۱۹ ساله بهایی به نام «کامیاب راعی عزآبادی» را در شهر یزد دستگیر کردند.

در پی دستگیری‌های شهروندان بهایی در چند روز اخیر، ماموران وزارت اطلاعات یک جوان ۱۹ ساله بهایی به نام «کامیاب راعی عزآبادی» را در شهر یزد دستگیر کردند.

بنا به گزارش رسیده به ایران وایر، ماموران امنیتی در روز چهارشنبه ۱۷آبان۱۴۰۲ به منزل «کامیاب راعی» مراجعه کرده و پس از تفتیش منزل و ضبط برخی وسایل شخصی مانند کتاب، موبایل و لپ تاپ، نامبرده را هم بازداشت کردند.

از محل نگه داری و اتهام کامیاب راعی اطلاعی در دست نیست.

قابل ذکر است در طی دو روز گذشته، ده‌ها منزل شهروندان بهایی در شهرهای همدان، کرج و یزد مورد تفتیش قرار گرفته و دست‌کم ۱۶ شهروند بهایی دستگیر شده‌اند.

هم‌چنین در یک ماه گذشته، شش شهروند بهایی دیگر در یزد دستگیر شده‌اند. پنج تن از بازداشت شدگان یزد با قرار وثیقه آزاد شده ولی یکی از بازداشت شدگان به نام «ایمان رشیدی» در وضعیت بلاتکلیف هم‌چنان در بازداشت‌گاه اداره اطلاعات یزد تحت بازداشت قرار دارد.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

دختر مهوش ثابت: محرومیت مادرم از تماس تلفنی نهایت بی‌عدالتی است

«مهوش ثابت»، زندانی عقیدتی، پس از انتشار نامه‌ای از زندان اوین، از حق تماس تلفنی محروم شد.

«نگار ثابت»، دختر مهوش ثابت، روز ۵آذر۱۴۰۲ به «ایران‌وایر» گفت که مادرش را به‌دلیل نامه‌ای که در زندان نوشته است، تنبیه کرده‌‌ و او را از حق تماس تلفنی محروم کرده‌اند.

نگار ثابت گفت: «این نهایت بی‌عدالتی است که مادرم را به‌خاطر دلنوشته‌ای از وقایع چهل سال زندگیش، مورد تنبیه و جریمه قرار بگیرد آن هم در داخل زندان! از بچگی به ما گفته‌اند که بالاتر از سیاهی رنگی نیست، ولی ظاهرا برای مادرم هست.»

اخبار

بهروز فرزندی؛ جانباز جنگ ایران و عراق به خاطر اعتقاداتش زندانی است

بهروز فرزندی، شهروند ۵۷ ساله ایرانی از جمله بهاییان صدمه دیده در جنگ است. او بیش از دو سال از عمر خود را در اسارت گذرانده است و به دلیل آسیب‌های وارده در جنگ، به عنوان «جانباز» شناخته می‌شود اما در حال حاضربه دلیل پیروی از آیین بهایی، در زندان شیراز به سر می‌برد.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021