کامیاب راعی، جوان بهایی در یزد بازداشت شد

در پی دستگیری‌های شهروندان بهایی در چند روز اخیر، ماموران وزارت اطلاعات یک جوان ۱۹ ساله بهایی به نام «کامیاب راعی عزآبادی» را در شهر یزد دستگیر کردند.

در پی دستگیری‌های شهروندان بهایی در چند روز اخیر، ماموران وزارت اطلاعات یک جوان ۱۹ ساله بهایی به نام «کامیاب راعی عزآبادی» را در شهر یزد دستگیر کردند.

بنا به گزارش رسیده به ایران وایر، ماموران امنیتی در روز چهارشنبه ۱۷آبان۱۴۰۲ به منزل «کامیاب راعی» مراجعه کرده و پس از تفتیش منزل و ضبط برخی وسایل شخصی مانند کتاب، موبایل و لپ تاپ، نامبرده را هم بازداشت کردند.

از محل نگه داری و اتهام کامیاب راعی اطلاعی در دست نیست.

قابل ذکر است در طی دو روز گذشته، ده‌ها منزل شهروندان بهایی در شهرهای همدان، کرج و یزد مورد تفتیش قرار گرفته و دست‌کم ۱۶ شهروند بهایی دستگیر شده‌اند.

هم‌چنین در یک ماه گذشته، شش شهروند بهایی دیگر در یزد دستگیر شده‌اند. پنج تن از بازداشت شدگان یزد با قرار وثیقه آزاد شده ولی یکی از بازداشت شدگان به نام «ایمان رشیدی» در وضعیت بلاتکلیف هم‌چنان در بازداشت‌گاه اداره اطلاعات یزد تحت بازداشت قرار دارد.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

یهودی‌ستیزی در پوریم، بهایی‌ستیزی با آهنگ ساسی‌مانکن؛ نفرت‌پراکنی علیه اقلیت‌های مذهبی

مشاهدات تیم نظارت بر محتوای «ایران‌وایر» نشان می‌دهند که نفرت‌پراکنی مجازی علیه اقلیت‌های دینی در ماه مارچ نسبت به ماه پیش از آن ۲۹ درصد افزایش یافته است.

در این ماه بیش از ۲۸ هزار مطلب در فضای مجازی علیه اقلیت‌های دینی منتشر شده است. بیشترین بخش از این مطالب، حدود ۲۱ هزار مطلب، مربوط به محتواهای شامل یهودی‌ستیزی است که اکثرا در خبرگزاری‌های وابسته به حکومت انتشار یافته‌اند.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021