هجوم به منازل شهروندان بهایی همدان و بازداشت ۹نفر

صبح روز سه شنبه شانزدهم آبان ۱۴۰۲، ماموران وزارت اطلاعات در یک عملیات هماهنگ و گسترده به طور مسلحانه به منازل تعداد زیادی از شهروندان بهایی در شهر همدان هجوم برده و موبایل، لپ تاب، وسایل مربوط به کار، بعضی وسایل شخصی و مقادیری وجوه نقد موجود در هر محل را ضبط کردند.

بنا به گزارش رسیده به ایران وایر، صبح روز سه شنبه شانزدهم آبان ۱۴۰۲، ماموران وزارت اطلاعات در یک عملیات هماهنگ و گسترده به طور مسلحانه به منازل تعداد زیادی از شهروندان بهایی در شهر همدان هجوم برده و موبایل، لپ تاب، وسایل مربوط به کار، بعضی وسایل شخصی و مقادیری وجوه نقد موجود در هر محل را ضبط کردند.

در این یورش دست‌کم نه تن از بهاییان همدان دستگیر شده و تعدادی هم احضار شدند. «زرین دخت احدزاده»، «عاطفه زاهدی»، «نورا ایوبی»، «فریده ایوبی»، «ندا محبی» «مسعود آذرنوش»، «ژینوس شادابی»، «نعیم اقدسی» و «ژاله رضایی» از بهاییانی هستند که در این هجوم بازداشت شده‌اند.

دیروز شانزدهم آبان هم ایران وایر خبر داده بود که ماموران امنیتی ساعت هفت صبح سه‌شنبه به خانه «پوران خاندل»، زن ۸۰ساله و خانه پسر خانم خاندل و همینطور منزل «اختر نعیمی»، ۸۵ساله رفته و ضمن تفتیش منازلشان، آنها را برای بازجویی احضار کرده‌اند.

گفتنی است خانم خاندل و اختر نعیمی با وجود کهولت سن و بیماری تحت فشار نیروهای امنیتی حکومت قرار گرفته‌اند. جمهوری اسلامی پیشتر در سال۶۰ همسران این دو زن، «حسین خاندل» و  «فیروز نعیمی» را به دلیل بهائی بودن تیرباران کرده بودند.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

یهودی‌ستیزی در پوریم، بهایی‌ستیزی با آهنگ ساسی‌مانکن؛ نفرت‌پراکنی علیه اقلیت‌های مذهبی

مشاهدات تیم نظارت بر محتوای «ایران‌وایر» نشان می‌دهند که نفرت‌پراکنی مجازی علیه اقلیت‌های دینی در ماه مارچ نسبت به ماه پیش از آن ۲۹ درصد افزایش یافته است.

در این ماه بیش از ۲۸ هزار مطلب در فضای مجازی علیه اقلیت‌های دینی منتشر شده است. بیشترین بخش از این مطالب، حدود ۲۱ هزار مطلب، مربوط به محتواهای شامل یهودی‌ستیزی است که اکثرا در خبرگزاری‌های وابسته به حکومت انتشار یافته‌اند.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021