هجوم به منازل بهاییان در کرج و بازداشت نه شهروند بهایی

در پی تشدید آزار و سرکوب بهاییان در هفته‌های اخیر در روز سه شنبه ۱۶آبان۱۴۰۲ دست‌کم نه شهروند بهایی در شهر کرج دستگیر شدند.

در پی تشدید آزار و سرکوب بهاییان در هفته‌های اخیر در روز سه شنبه ۱۶آبان۱۴۰۲ دست‌کم نه شهروند بهایی در شهر کرج دستگیر شدند.

بنا به گزارش رسیده، ماموران امنیتی در روز سه شنبه به منازل نه شهروند بهایی ساکن مهرشهر کرج به نام‌های صهبا طائف، بابک زینلی، فواد طائفی، ایمان احسانی، ایرن رحمانی، رضا یزدی، فهیمه یزدی، شروین شبرخ و نیکا اسماعیل پور مراجعه کرده و پس از تفتیش منازل هر نه تن را بازداشت و به محل نامعلومی انتقال دادند.

از دلایل بازداشت و اتهام افراد مذکور اطلاعی در دست نیست.

پیروان آیین بهایی بزرگ‌ترین اقلیت دینی در ایران هستند. بنا به منابع جامعه جهانی بهایی بیش از سیصد هزار نفر بهایی در ایران زندگی می‌کنند ولی جمهوری اسلامی فقط ادیان مسیحیت، یهودیت و زرتشتی را به رسمیت می‌شناسد. عدم رسمیت شناخته شدن دین بهایی در قانون اساسی ایران موجب شده که دولت جمهوری اسلامی حقوق شهروندی بهاییان را در طی سال‌های متوالی به طور سیستماتیک نقض کند.

علاوه بر این دستگیری‌ها، صبح روز سه شنبه شانزدهم آبان ۱۴۰۲، ماموران وزارت اطلاعات در یک عملیات هماهنگ و گسترده به طور مسلحانه به منازل تعداد زیادی از شهروندان بهایی در شهر همدان هجوم برده و موبایل، لپ تاب، وسایل مربوط به کار، بعضی وسایل شخصی و مقادیری وجوه نقد موجود در هر محل را ضبط کردند. در این یورش نه تن از بهاییان همدان دستگیر شده و تعدادی هم احضار شدند.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

دختر مهوش ثابت: محرومیت مادرم از تماس تلفنی نهایت بی‌عدالتی است

«مهوش ثابت»، زندانی عقیدتی، پس از انتشار نامه‌ای از زندان اوین، از حق تماس تلفنی محروم شد.

«نگار ثابت»، دختر مهوش ثابت، روز ۵آذر۱۴۰۲ به «ایران‌وایر» گفت که مادرش را به‌دلیل نامه‌ای که در زندان نوشته است، تنبیه کرده‌‌ و او را از حق تماس تلفنی محروم کرده‌اند.

نگار ثابت گفت: «این نهایت بی‌عدالتی است که مادرم را به‌خاطر دلنوشته‌ای از وقایع چهل سال زندگیش، مورد تنبیه و جریمه قرار بگیرد آن هم در داخل زندان! از بچگی به ما گفته‌اند که بالاتر از سیاهی رنگی نیست، ولی ظاهرا برای مادرم هست.»

اخبار

بهروز فرزندی؛ جانباز جنگ ایران و عراق به خاطر اعتقاداتش زندانی است

بهروز فرزندی، شهروند ۵۷ ساله ایرانی از جمله بهاییان صدمه دیده در جنگ است. او بیش از دو سال از عمر خود را در اسارت گذرانده است و به دلیل آسیب‌های وارده در جنگ، به عنوان «جانباز» شناخته می‌شود اما در حال حاضربه دلیل پیروی از آیین بهایی، در زندان شیراز به سر می‌برد.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021