بلاتکلیفی هشت زن بهایی بازداشت شده در اصفهان

پس از گذشت ۱۹ روز از بازداشت ده زن بهایی در شهر اصفهان به دستور بازپرس شعبه‌ی ۱۸ دادگاه انقلاب اصفهان، سجاد پاکدل نیا هم‌چنان هشت نفر از بازداشت شدگان در بلاتکلیفی، تحت شرایط سخت، بازجویی‌های طولانی و ممنوع‌الملاقات هستند.

پس از گذشت ۱۹ روز از بازداشت ده زن بهایی در شهر اصفهان به دستور بازپرس شعبه‌ی ۱۸ دادگاه انقلاب اصفهان، سجاد پاکدل نیا هم‌چنان هشت نفر از بازداشت شدگان در بلاتکلیفی، تحت شرایط سخت، بازجویی‌های طولانی و ممنوع‌الملاقات هستند.

بنا به اظهار یک منبع مطلع، افراد بازداشت شده دارای شرایط خاص اعم از بیماری، سن زیر ۲۰ سال و  همگی در اثر شرایط نامناسب زندان بیمار شده‌ و حتی برخی از ایشان در طول دوره بازداشت از زندان به بیمارستان جهت درمان اعزام شده‌اند.

قابل ذکر است که ده زن بهایی در یک عملیات هم‌زمان در روز دوشنبه اول آبان توسط ماموران وزارت اطلاعات در اصفهان بازداشت شدند. بازداشت شدگان از همان تحت بازجویی‌های سخت و طولانی قرار گرفتند. دو تن از بازداشت شدگان به نام‌های ندا عمادی و پرستو حکیم در روز پنجشنبه هر کدام با قرار وثیقه معادل ۵۰۰ میلیون تومان آزاد شده ولی هشت تن دیگر در زندان دولت آباد تحت بازجویی و بازداشت قرار دارند.

اسامی هشت شهروند بهایی تحت بازداشت عبارت است از:

یگانه آگاهی، آرزو سبحانیان، یگانه روح‌بخش، شانا شوقی‌فر، مژگان شاهرضایی، بهاره لطفی، ندا بدخش (آگاه) و نگین خادمی.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

دختر مهوش ثابت: محرومیت مادرم از تماس تلفنی نهایت بی‌عدالتی است

«مهوش ثابت»، زندانی عقیدتی، پس از انتشار نامه‌ای از زندان اوین، از حق تماس تلفنی محروم شد.

«نگار ثابت»، دختر مهوش ثابت، روز ۵آذر۱۴۰۲ به «ایران‌وایر» گفت که مادرش را به‌دلیل نامه‌ای که در زندان نوشته است، تنبیه کرده‌‌ و او را از حق تماس تلفنی محروم کرده‌اند.

نگار ثابت گفت: «این نهایت بی‌عدالتی است که مادرم را به‌خاطر دلنوشته‌ای از وقایع چهل سال زندگیش، مورد تنبیه و جریمه قرار بگیرد آن هم در داخل زندان! از بچگی به ما گفته‌اند که بالاتر از سیاهی رنگی نیست، ولی ظاهرا برای مادرم هست.»

اخبار

بهروز فرزندی؛ جانباز جنگ ایران و عراق به خاطر اعتقاداتش زندانی است

بهروز فرزندی، شهروند ۵۷ ساله ایرانی از جمله بهاییان صدمه دیده در جنگ است. او بیش از دو سال از عمر خود را در اسارت گذرانده است و به دلیل آسیب‌های وارده در جنگ، به عنوان «جانباز» شناخته می‌شود اما در حال حاضربه دلیل پیروی از آیین بهایی، در زندان شیراز به سر می‌برد.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021