سه شهروند بهایی در تهران و مشهد محاکمه شدند

جلسه دادگاه دو شهروند بهایی به نام‌های «آزیتا فروغی» و «نسیم ثابتی» در روز چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۲ در شعبه اول دادگاه انقلاب مشهد به ریاست قاضی هادی منصوری برگزار شد.

جلسه دادگاه دو شهروند بهایی به نام‌های «آزیتا فروغی» و «نسیم ثابتی» در روز چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۲ در  شعبه اول دادگاه انقلاب مشهد به ریاست قاضی هادی منصوری برگزار شد.

اتهامات مطروحه علیه این دو شهروند بهایی عبارت از تشکیل گروه یا دسته با هدف اقدام علیه نظام از طریق تبلیغ بهاییت و اقدام علیه امنیت کشور است.

در چهارده روز گذشته، هشت شهروند بهایی در دادگاه انقلاب مشهد در پرونده‌ای مشترک با اتهامات مشابه محاکمه شده‌اند.

هم چنین در روز چهارشنبه ۲۶ مهر، یک شهروند بهایی دیگر به نام «ایرج شکور» در شعبه ۲۹ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی مظلوم برگزار شد. آقای شکور با اتهامات تبلیغ علیه نظام و اجتماع و تبانی بر علیه نظام روبه رو است.

قاضی، بخشی از وقت جلسه دادگاه را به بحث مذهبی نامرتبط با پرونده گذراند و به منشی هم اجازه ثبت صحبت‌ها را نداد.

ایرج شکور با پنج بهایی دیگر پرونده‌ای مشترک دارد. دادگاه پنج متهم دیگر پرونده در ماه‌های گذشته برگزار شده است.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

دختر مهوش ثابت: محرومیت مادرم از تماس تلفنی نهایت بی‌عدالتی است

«مهوش ثابت»، زندانی عقیدتی، پس از انتشار نامه‌ای از زندان اوین، از حق تماس تلفنی محروم شد.

«نگار ثابت»، دختر مهوش ثابت، روز ۵آذر۱۴۰۲ به «ایران‌وایر» گفت که مادرش را به‌دلیل نامه‌ای که در زندان نوشته است، تنبیه کرده‌‌ و او را از حق تماس تلفنی محروم کرده‌اند.

نگار ثابت گفت: «این نهایت بی‌عدالتی است که مادرم را به‌خاطر دلنوشته‌ای از وقایع چهل سال زندگیش، مورد تنبیه و جریمه قرار بگیرد آن هم در داخل زندان! از بچگی به ما گفته‌اند که بالاتر از سیاهی رنگی نیست، ولی ظاهرا برای مادرم هست.»

اخبار

بهروز فرزندی؛ جانباز جنگ ایران و عراق به خاطر اعتقاداتش زندانی است

بهروز فرزندی، شهروند ۵۷ ساله ایرانی از جمله بهاییان صدمه دیده در جنگ است. او بیش از دو سال از عمر خود را در اسارت گذرانده است و به دلیل آسیب‌های وارده در جنگ، به عنوان «جانباز» شناخته می‌شود اما در حال حاضربه دلیل پیروی از آیین بهایی، در زندان شیراز به سر می‌برد.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021