سه شهروند بهایی در تهران و مشهد محاکمه شدند

جلسه دادگاه دو شهروند بهایی به نام‌های «آزیتا فروغی» و «نسیم ثابتی» در روز چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۲ در شعبه اول دادگاه انقلاب مشهد به ریاست قاضی هادی منصوری برگزار شد.

جلسه دادگاه دو شهروند بهایی به نام‌های «آزیتا فروغی» و «نسیم ثابتی» در روز چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۲ در  شعبه اول دادگاه انقلاب مشهد به ریاست قاضی هادی منصوری برگزار شد.

اتهامات مطروحه علیه این دو شهروند بهایی عبارت از تشکیل گروه یا دسته با هدف اقدام علیه نظام از طریق تبلیغ بهاییت و اقدام علیه امنیت کشور است.

در چهارده روز گذشته، هشت شهروند بهایی در دادگاه انقلاب مشهد در پرونده‌ای مشترک با اتهامات مشابه محاکمه شده‌اند.

هم چنین در روز چهارشنبه ۲۶ مهر، یک شهروند بهایی دیگر به نام «ایرج شکور» در شعبه ۲۹ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی مظلوم برگزار شد. آقای شکور با اتهامات تبلیغ علیه نظام و اجتماع و تبانی بر علیه نظام روبه رو است.

قاضی، بخشی از وقت جلسه دادگاه را به بحث مذهبی نامرتبط با پرونده گذراند و به منشی هم اجازه ثبت صحبت‌ها را نداد.

ایرج شکور با پنج بهایی دیگر پرونده‌ای مشترک دارد. دادگاه پنج متهم دیگر پرونده در ماه‌های گذشته برگزار شده است.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

خاکسپاری کورش نیکنام؛ روایت‌گر شجاع تبعیض علیه اقلیت‌ها در ایران

مراسم خاک‌سپاری «کورش نیکنام»، نماینده زرتشتیان در مجلس و پژوهشگر زرتشتی که به‌خاطر روایت‌های منحصربه‌‌ فردش از تبعیض قانونی و اجتماعی جوامع اقلیت به‌ویژه زرتشتیان شناخته شده بود، جمعه ۲۸ اردیبهشت‌۱۴۰۳ در آرامگاه زرتشتیان تهران برگزار شد.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021