سلب حق داشتن وکیل اختیاری از نوشین مصباح، شهروند بهایی

«نوشین مصباح»، شهروند بهایی ساکن مشهد، در جلسه دادگاه خود که قرار بود در روز شنبه ۲۲مهر۱۴۰۲ در شعبه اول دادگاه انقلاب مشهد برگزار شود، حاضر نشد.

«نوشین مصباح»، شهروند بهایی ساکن مشهد، در جلسه دادگاه خود که قرار بود در روز شنبه ۲۲مهر۱۴۰۲ در شعبه اول دادگاه انقلاب مشهد برگزار شود، حاضر نشد.

این شهروند بهایی، لایحه دفاعیه خویش را از طریق سامانه ثنا به دادگاه ارسال کرد.

قاضی «منصوری»، ریاست شعبه اول دادگاه انقلاب مشهد، از پذیرش «محمد هادی عرفانیان»، وکیل تعیینی خانم مصباح با استناد به تبصره ماده ۴۸ خودداری کرد.

عدم داشتن وکیل موجب شد تا نوشین مصباح در جلسه دادگاه حاضر نشود و دفاعیه‌ خود را به طریق الکتریکی از طریق سامانه ثنا به دادگاه بفرستد.

نوشین مصباح با اتهامات نظیر تبلیغ بهاییت و اداره یا تشکیل دسته یا گروه به قصد بر هم زدن امنیت ملی رو‌به‌رو است.

تبصره ماده ۴۸ می‌گوید که در جرائم امنیتی و سازمان یافته در مرحله تحقیقات مقدماتی، یعنی دادرسی، متهم تنها می‌تواند وکیل یا وکلای خود را از بین وکلای رسمی دادگستری که مورد تایید ریاست قوه‌قضاییه است، انتخاب کند. اسامی وکلای مزبور، توسط ریاست قوه‌قضاییه اعلام شده است.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

دختر مهوش ثابت: محرومیت مادرم از تماس تلفنی نهایت بی‌عدالتی است

«مهوش ثابت»، زندانی عقیدتی، پس از انتشار نامه‌ای از زندان اوین، از حق تماس تلفنی محروم شد.

«نگار ثابت»، دختر مهوش ثابت، روز ۵آذر۱۴۰۲ به «ایران‌وایر» گفت که مادرش را به‌دلیل نامه‌ای که در زندان نوشته است، تنبیه کرده‌‌ و او را از حق تماس تلفنی محروم کرده‌اند.

نگار ثابت گفت: «این نهایت بی‌عدالتی است که مادرم را به‌خاطر دلنوشته‌ای از وقایع چهل سال زندگیش، مورد تنبیه و جریمه قرار بگیرد آن هم در داخل زندان! از بچگی به ما گفته‌اند که بالاتر از سیاهی رنگی نیست، ولی ظاهرا برای مادرم هست.»

اخبار

بهروز فرزندی؛ جانباز جنگ ایران و عراق به خاطر اعتقاداتش زندانی است

بهروز فرزندی، شهروند ۵۷ ساله ایرانی از جمله بهاییان صدمه دیده در جنگ است. او بیش از دو سال از عمر خود را در اسارت گذرانده است و به دلیل آسیب‌های وارده در جنگ، به عنوان «جانباز» شناخته می‌شود اما در حال حاضربه دلیل پیروی از آیین بهایی، در زندان شیراز به سر می‌برد.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021