سلب حق داشتن وکیل اختیاری از نوشین مصباح، شهروند بهایی

«نوشین مصباح»، شهروند بهایی ساکن مشهد، در جلسه دادگاه خود که قرار بود در روز شنبه ۲۲مهر۱۴۰۲ در شعبه اول دادگاه انقلاب مشهد برگزار شود، حاضر نشد.

«نوشین مصباح»، شهروند بهایی ساکن مشهد، در جلسه دادگاه خود که قرار بود در روز شنبه ۲۲مهر۱۴۰۲ در شعبه اول دادگاه انقلاب مشهد برگزار شود، حاضر نشد.

این شهروند بهایی، لایحه دفاعیه خویش را از طریق سامانه ثنا به دادگاه ارسال کرد.

قاضی «منصوری»، ریاست شعبه اول دادگاه انقلاب مشهد، از پذیرش «محمد هادی عرفانیان»، وکیل تعیینی خانم مصباح با استناد به تبصره ماده ۴۸ خودداری کرد.

عدم داشتن وکیل موجب شد تا نوشین مصباح در جلسه دادگاه حاضر نشود و دفاعیه‌ خود را به طریق الکتریکی از طریق سامانه ثنا به دادگاه بفرستد.

نوشین مصباح با اتهامات نظیر تبلیغ بهاییت و اداره یا تشکیل دسته یا گروه به قصد بر هم زدن امنیت ملی رو‌به‌رو است.

تبصره ماده ۴۸ می‌گوید که در جرائم امنیتی و سازمان یافته در مرحله تحقیقات مقدماتی، یعنی دادرسی، متهم تنها می‌تواند وکیل یا وکلای خود را از بین وکلای رسمی دادگستری که مورد تایید ریاست قوه‌قضاییه است، انتخاب کند. اسامی وکلای مزبور، توسط ریاست قوه‌قضاییه اعلام شده است.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

خاکسپاری کورش نیکنام؛ روایت‌گر شجاع تبعیض علیه اقلیت‌ها در ایران

مراسم خاک‌سپاری «کورش نیکنام»، نماینده زرتشتیان در مجلس و پژوهشگر زرتشتی که به‌خاطر روایت‌های منحصربه‌‌ فردش از تبعیض قانونی و اجتماعی جوامع اقلیت به‌ویژه زرتشتیان شناخته شده بود، جمعه ۲۸ اردیبهشت‌۱۴۰۳ در آرامگاه زرتشتیان تهران برگزار شد.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021