یک شهروند بهایی در سمنان به ۱۶ سال زندان محکوم شد

«شهدخت خانجانی»، شهروند بهایی ساکن سمنان، به ۱۶ سال حبس تعزیری، جریمه نقدی و محرومیت از حقوق اجتماعی محکوم شد.

«شهدخت خانجانی»، شهروند بهایی ساکن سمنان، به ۱۶ سال حبس تعزیری، جریمه نقدی و محرومیت از حقوق اجتماعی محکوم شد.

«محمد هادی عرفانیان کاسب»، وکیل پایه دادگستری در توییتی اعلام کرد: «رای غیابی موکلم خانم شهدخت خانجانی در واخواهی صورت گرفته، بدون توجه به ایرادات و دفاعیات توسط شعبه اول دادگاه انقلاب سمنان عینا تایید و به استناد مواد ۴۹۸، ۵۰۰ و ۵۰۰ مکرر قانون مجازات، جمعا به ۱۶ سال حبس و ۵۰۰ میلیون ریال جزای نقدی و ۱۵ سال محرومیت از حقوق اجتماعی محروم گردید.»

براساس رای صادره، شهدخت خانجانی به‌اتهام «تشکیل گروه یا دسته به قصد برهم زدن امنیت کشور»، به ده سال زندان، به‌اتهام «تبلیغ بهاییت» به پنج سال زندان، پرداخت ۵۰۰ میلیون ریال جریمه نقدی و ۱۵ سال محرومیت از حقوق اجتماعی، همچنین به‌اتهام «تبلیغ علیه نظام» به یک سال زندان محکوم شد.

این شهروند بهایی در خرداد سال‌جاری در سمنان بازداشت شده و پس از ده روز، با تودیع وثیقه معادل یک میلیارد و ۱۵۰ میلیون تومان آزاد شد.

قابل ذکر است، شهدخت خانجانی مادر دو فرزند است.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

دختر مهوش ثابت: محرومیت مادرم از تماس تلفنی نهایت بی‌عدالتی است

«مهوش ثابت»، زندانی عقیدتی، پس از انتشار نامه‌ای از زندان اوین، از حق تماس تلفنی محروم شد.

«نگار ثابت»، دختر مهوش ثابت، روز ۵آذر۱۴۰۲ به «ایران‌وایر» گفت که مادرش را به‌دلیل نامه‌ای که در زندان نوشته است، تنبیه کرده‌‌ و او را از حق تماس تلفنی محروم کرده‌اند.

نگار ثابت گفت: «این نهایت بی‌عدالتی است که مادرم را به‌خاطر دلنوشته‌ای از وقایع چهل سال زندگیش، مورد تنبیه و جریمه قرار بگیرد آن هم در داخل زندان! از بچگی به ما گفته‌اند که بالاتر از سیاهی رنگی نیست، ولی ظاهرا برای مادرم هست.»

اخبار

بهروز فرزندی؛ جانباز جنگ ایران و عراق به خاطر اعتقاداتش زندانی است

بهروز فرزندی، شهروند ۵۷ ساله ایرانی از جمله بهاییان صدمه دیده در جنگ است. او بیش از دو سال از عمر خود را در اسارت گذرانده است و به دلیل آسیب‌های وارده در جنگ، به عنوان «جانباز» شناخته می‌شود اما در حال حاضربه دلیل پیروی از آیین بهایی، در زندان شیراز به سر می‌برد.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021