سلب حق داشتن وکیل اختیاری از دو شهروند بهایی در مشهد

شعبه اول دادگاه انقلاب مشهد به ریاست قاضی منصوری از پذیرش وکیل اختیاری دو شهروند بهایی به نام‌های فریده مرادی و گلنوش نصیری خودداری کرد.

شعبه اول دادگاه انقلاب مشهد به ریاست قاضی منصوری از پذیرش وکیل اختیاری دو شهروند بهایی به نام‌های فریده مرادی و گلنوش نصیری خودداری کرد.

در همین رابطه، محمد هادی عرفانیان کاسب، وکیل دو متهم فوق توییت کرد:

«علی‌رغم اعلام وکالت سیستمی از خانم‌ها فریده مرادی و گلنوش نصیری در شعبه اول دادگاه انقلاب مشهد، ریاست شعبه از پذیرش وکالت اینجانب به استناد تبصره ماده ۴۸ خودداری نموده و علی‌رغم پیگیری تاکنون نتیجه ای نداشته…»

تصویر توییت محمدهادی عرفانیان، وکیل دو متهم
تصویر توییت محمدهادی عرفانیان، وکیل دو متهم

در ادامه، آقای عرفانیان این رویه را بر خلاف قانون و نظرات مقامات قضایی و دادگاه‌های سایر استان‌ها دانسته است.

جلسه دادگاه فریده مرادی و گلنوش نصیری مقرر بوده در تاریخ چهارشنبه ۱۹ مهر ۱۴۰۲ در شعبه یک دادگاه انقلاب مشهد برگزار شود ولی این دو شهروند بهایی به دلیل نداشتن وکیل مدافع در دادگاه حاضر نشدند.

این شهروندان بهایی با اتهاماتی نظیر تبلیغ آیین بهایی و اداره و تشکیل گروه به قصد برهم زدم امنیت کشور روبه رو هستند.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

دختر مهوش ثابت: محرومیت مادرم از تماس تلفنی نهایت بی‌عدالتی است

«مهوش ثابت»، زندانی عقیدتی، پس از انتشار نامه‌ای از زندان اوین، از حق تماس تلفنی محروم شد.

«نگار ثابت»، دختر مهوش ثابت، روز ۵آذر۱۴۰۲ به «ایران‌وایر» گفت که مادرش را به‌دلیل نامه‌ای که در زندان نوشته است، تنبیه کرده‌‌ و او را از حق تماس تلفنی محروم کرده‌اند.

نگار ثابت گفت: «این نهایت بی‌عدالتی است که مادرم را به‌خاطر دلنوشته‌ای از وقایع چهل سال زندگیش، مورد تنبیه و جریمه قرار بگیرد آن هم در داخل زندان! از بچگی به ما گفته‌اند که بالاتر از سیاهی رنگی نیست، ولی ظاهرا برای مادرم هست.»

اخبار

بهروز فرزندی؛ جانباز جنگ ایران و عراق به خاطر اعتقاداتش زندانی است

بهروز فرزندی، شهروند ۵۷ ساله ایرانی از جمله بهاییان صدمه دیده در جنگ است. او بیش از دو سال از عمر خود را در اسارت گذرانده است و به دلیل آسیب‌های وارده در جنگ، به عنوان «جانباز» شناخته می‌شود اما در حال حاضربه دلیل پیروی از آیین بهایی، در زندان شیراز به سر می‌برد.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021