چهار شهروند بهایی در یزد دستگیر شدند

یکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲، چهار شهروند بهایی به نام‌های مژگان بصیری، شکوفه بصیری، ویدا احراری و جمال قدیرزاده توسط ماموران امنیتی در شهر یزد دستگیر و به محل نامعلومی منتقل شدند.

یکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲، چهار شهروند بهایی به نام‌های مژگان بصیری، شکوفه بصیری، ویدا احراری و جمال قدیرزاده توسط ماموران امنیتی در شهر یزد دستگیر و به محل نامعلومی منتقل شدند.

حوالی شب یکشنبه ۹ مهر، ماموران با هجوم به منزل مژگان بصیری، این شهروند بهایی را به همراه سه تن از میهمان منزل به نام‌های جمال قدیرزاده، ویدا احراری و شکوفه بصیری بازداشت کردند.

ماموران پس از بازرسی منزل مژگان بصیری و ضبط تعداد زیادی از وسایل شخصی نامبرده، او را بازداشت می‌کنند.

سپس ماموران به سه تیم تقسیم شده و هر تیم به همراه یکی از سه میهمان بازداشت شده‌ به منازل آنان می‌رود. هر گروه پس از تفتیش منازل بازداشت‌شدگان و توقیف تعداد زیادی از وسایل شخصی ایشان، هر سه تن را به مکان نامشخصی انتقال می‌دهند.

در روز دوشنبه، خانواده‌ها به نهادهای مختلف قضایی و امنیتی مراجعه کرده ولی هیچ پاسخ روشنی دریافت نکرد و هم‌چنان از اتهام و محل نگه‌داری بازداشت شدگان اطلاعی در دست نیست.

تا زمان انتشار خبر، هیچ‌کدام از بازداشت شدگان تماس تلفنی با خانواده‌های خود نداشته‌اند.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

خاکسپاری کورش نیکنام؛ روایت‌گر شجاع تبعیض علیه اقلیت‌ها در ایران

مراسم خاک‌سپاری «کورش نیکنام»، نماینده زرتشتیان در مجلس و پژوهشگر زرتشتی که به‌خاطر روایت‌های منحصربه‌‌ فردش از تبعیض قانونی و اجتماعی جوامع اقلیت به‌ویژه زرتشتیان شناخته شده بود، جمعه ۲۸ اردیبهشت‌۱۴۰۳ در آرامگاه زرتشتیان تهران برگزار شد.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021