چهار شهروند بهایی در یزد دستگیر شدند

یکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲، چهار شهروند بهایی به نام‌های مژگان بصیری، شکوفه بصیری، ویدا احراری و جمال قدیرزاده توسط ماموران امنیتی در شهر یزد دستگیر و به محل نامعلومی منتقل شدند.

یکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲، چهار شهروند بهایی به نام‌های مژگان بصیری، شکوفه بصیری، ویدا احراری و جمال قدیرزاده توسط ماموران امنیتی در شهر یزد دستگیر و به محل نامعلومی منتقل شدند.

حوالی شب یکشنبه ۹ مهر، ماموران با هجوم به منزل مژگان بصیری، این شهروند بهایی را به همراه سه تن از میهمان منزل به نام‌های جمال قدیرزاده، ویدا احراری و شکوفه بصیری بازداشت کردند.

ماموران پس از بازرسی منزل مژگان بصیری و ضبط تعداد زیادی از وسایل شخصی نامبرده، او را بازداشت می‌کنند.

سپس ماموران به سه تیم تقسیم شده و هر تیم به همراه یکی از سه میهمان بازداشت شده‌ به منازل آنان می‌رود. هر گروه پس از تفتیش منازل بازداشت‌شدگان و توقیف تعداد زیادی از وسایل شخصی ایشان، هر سه تن را به مکان نامشخصی انتقال می‌دهند.

در روز دوشنبه، خانواده‌ها به نهادهای مختلف قضایی و امنیتی مراجعه کرده ولی هیچ پاسخ روشنی دریافت نکرد و هم‌چنان از اتهام و محل نگه‌داری بازداشت شدگان اطلاعی در دست نیست.

تا زمان انتشار خبر، هیچ‌کدام از بازداشت شدگان تماس تلفنی با خانواده‌های خود نداشته‌اند.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

دختر مهوش ثابت: محرومیت مادرم از تماس تلفنی نهایت بی‌عدالتی است

«مهوش ثابت»، زندانی عقیدتی، پس از انتشار نامه‌ای از زندان اوین، از حق تماس تلفنی محروم شد.

«نگار ثابت»، دختر مهوش ثابت، روز ۵آذر۱۴۰۲ به «ایران‌وایر» گفت که مادرش را به‌دلیل نامه‌ای که در زندان نوشته است، تنبیه کرده‌‌ و او را از حق تماس تلفنی محروم کرده‌اند.

نگار ثابت گفت: «این نهایت بی‌عدالتی است که مادرم را به‌خاطر دلنوشته‌ای از وقایع چهل سال زندگیش، مورد تنبیه و جریمه قرار بگیرد آن هم در داخل زندان! از بچگی به ما گفته‌اند که بالاتر از سیاهی رنگی نیست، ولی ظاهرا برای مادرم هست.»

اخبار

بهروز فرزندی؛ جانباز جنگ ایران و عراق به خاطر اعتقاداتش زندانی است

بهروز فرزندی، شهروند ۵۷ ساله ایرانی از جمله بهاییان صدمه دیده در جنگ است. او بیش از دو سال از عمر خود را در اسارت گذرانده است و به دلیل آسیب‌های وارده در جنگ، به عنوان «جانباز» شناخته می‌شود اما در حال حاضربه دلیل پیروی از آیین بهایی، در زندان شیراز به سر می‌برد.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021