احضار سه شهروند بهایی به دادگاه انقلاب مشهد

سه شهروند بهایی ساکن مشهد به نام‌های «گلنوش نصیری»، «فریده مرادی» و «نوشین مصباح»، به دادگاه انقلاب مشهد احضار شدند.

سه شهروند بهایی ساکن مشهد به نام‌های «گلنوش نصیری»، «فریده مرادی» و «نوشین مصباح»، به دادگاه انقلاب مشهد احضار شدند.

در پی تشدید فشار و سرکوب بهاییان در ایران، گلنوش نصیری و فریده مرادی برای رسیدگی به اتهامات وارده در تاریخ ۱۹مهر۱۴۰۲، به شعبه اول دادگاه انقلاب مشهد به ریاست قاضی «هادی منصوری» احضار شدند. همچنین، یک شهروند بهایی دیگر به نام نوشین مصباح، برای حضور در جلسه دادگاه در تاریخ ۲۲مهر۱۴۰۲ به شعبه اول دادگاه انقلاب مشهد احضار شده است.

قابل ذکر است هرکدام از این سه شهروند بهایی در شهریور پس از پایان بازپرسی، با سپردن وثیقه معادل پنج میلیارد تومان آزاد شده‌اند.

این شهروندان بهایی با اتهامات تبلیغ آیین بهایی و اداره و تشکیل گروه به نیت اقدام علیه امنیت کشور رو‌به‌رو هستند.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

دختر مهوش ثابت: محرومیت مادرم از تماس تلفنی نهایت بی‌عدالتی است

«مهوش ثابت»، زندانی عقیدتی، پس از انتشار نامه‌ای از زندان اوین، از حق تماس تلفنی محروم شد.

«نگار ثابت»، دختر مهوش ثابت، روز ۵آذر۱۴۰۲ به «ایران‌وایر» گفت که مادرش را به‌دلیل نامه‌ای که در زندان نوشته است، تنبیه کرده‌‌ و او را از حق تماس تلفنی محروم کرده‌اند.

نگار ثابت گفت: «این نهایت بی‌عدالتی است که مادرم را به‌خاطر دلنوشته‌ای از وقایع چهل سال زندگیش، مورد تنبیه و جریمه قرار بگیرد آن هم در داخل زندان! از بچگی به ما گفته‌اند که بالاتر از سیاهی رنگی نیست، ولی ظاهرا برای مادرم هست.»

اخبار

بهروز فرزندی؛ جانباز جنگ ایران و عراق به خاطر اعتقاداتش زندانی است

بهروز فرزندی، شهروند ۵۷ ساله ایرانی از جمله بهاییان صدمه دیده در جنگ است. او بیش از دو سال از عمر خود را در اسارت گذرانده است و به دلیل آسیب‌های وارده در جنگ، به عنوان «جانباز» شناخته می‌شود اما در حال حاضربه دلیل پیروی از آیین بهایی، در زندان شیراز به سر می‌برد.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021