پلمب دو واحد صنفی متعلق به شهروندان بهایی در اصفهان

در پی افزایش آزار و سرکوب شهروندان بهایی در ماه‌های اخیر، دو واحد صنفی متعلق به دو شهروند بهایی در اصفهان پلمب شد.

در پی افزایش آزار و سرکوب شهروندان بهایی در ماه‌های اخیر، دو واحد صنفی متعلق به دو شهروند بهایی در اصفهان پلمب شد.

بنا به گزارش رسیده، ماموران اداره اطلاعات اصفهان سه شنبه شب ۲۱ شهریور ۱۴۰۲ به دو واحد صنفی متعلق به دو شهروند بهایی ساکن اصفهان به نام‌های ارشیا روحانی و حمید منزوی مراجعه کرده و علاوه بر پلمب مغازه‌ها، کلیه دستگاه‌ها شامل لپ تاب‌ها، موبایل‌ها و دستگاه‌های فتوکپی را ضبط کرده و با خود به مکان نامعلومی بردند.

با گذشت دو هفته، مراجعات مکرر مالکین این دو واحد صنفی به مراکز قانونی تاکنون هیچ ثمری نداشته و هیچ پاسخ روشنی در مورد دلیل پلمب مغازه‌ها و ضبط وسایل‌شان دریافت نکرده‌اند.

مغازه‌ها هم‌چنان پلمب هستند و هیچ‌کدام از وسایل ضبط شده، برگردانده نشده است.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

دختر مهوش ثابت: محرومیت مادرم از تماس تلفنی نهایت بی‌عدالتی است

«مهوش ثابت»، زندانی عقیدتی، پس از انتشار نامه‌ای از زندان اوین، از حق تماس تلفنی محروم شد.

«نگار ثابت»، دختر مهوش ثابت، روز ۵آذر۱۴۰۲ به «ایران‌وایر» گفت که مادرش را به‌دلیل نامه‌ای که در زندان نوشته است، تنبیه کرده‌‌ و او را از حق تماس تلفنی محروم کرده‌اند.

نگار ثابت گفت: «این نهایت بی‌عدالتی است که مادرم را به‌خاطر دلنوشته‌ای از وقایع چهل سال زندگیش، مورد تنبیه و جریمه قرار بگیرد آن هم در داخل زندان! از بچگی به ما گفته‌اند که بالاتر از سیاهی رنگی نیست، ولی ظاهرا برای مادرم هست.»

اخبار

بهروز فرزندی؛ جانباز جنگ ایران و عراق به خاطر اعتقاداتش زندانی است

بهروز فرزندی، شهروند ۵۷ ساله ایرانی از جمله بهاییان صدمه دیده در جنگ است. او بیش از دو سال از عمر خود را در اسارت گذرانده است و به دلیل آسیب‌های وارده در جنگ، به عنوان «جانباز» شناخته می‌شود اما در حال حاضربه دلیل پیروی از آیین بهایی، در زندان شیراز به سر می‌برد.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021