محکومیت سوسن بادوام، شهروند بهایی به چهار سال و یک ماه زندان

سوسن بادوام، شهروند بهایی ساکن رشت به ۴۹ ماه و ۱۷ روز حبس تعزیری محکوم شد. در تاریخ ۱۵مرداد۱۴۰۲ جلسه دادگاه این شهروند بهایی در شعبه سوم دادگاه انقلاب رشت به ریاست قاضی مهدی راسخی برگزار شد.

سوسن بادوام، شهروند بهایی ساکن رشت به ۴۹ ماه و ۱۷ روز حبس تعزیری محکوم شد.

در تاریخ ۱۵مرداد۱۴۰۲ جلسه دادگاه این شهروند بهایی در شعبه سوم دادگاه انقلاب رشت به ریاست قاضی مهدی راسخی برگزار شد.

طبق رای دادگاه که در ۳۰ مرداد ابلاغ شد، سوسن بادوام به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام به هفت ماه و ۱۶ روز زندان و به اتهام فعالیت آموزشی به سه سال و شش ماه و یک روز زندان، مجموعا به چهار سال و یک ماه و ۱۷ روز زندان محکوم شد.

هم‌چنین دادگاه به عنوان مجازات تکمیلی، متهم را به ده سال و یک روز محرومیت از حقوق اجتماعی محکوم کرد.

قابل ذکر است، در ۲۸آذر۱۴۰۱ ماموران اداره اطلاعات رشت به منزل سوسن بادوام (فرهنگی) یورش برده و تصاویر و کتب مربوط به آیین بهایی و گوشی‌ همراه نامبرده را ضبط کردند. پس از تفتیش منزل، این شهروند دو جلسه بازجویی شد.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

مولوی عبدالحمید: کشتاری مانند جمعه خونین هیچ جای دنیا پیش نمی‌آید

مولوی عبدالحمید اسماعیل‌زهی، امام جمعه اهل سنت زاهدان، کشتار معترضان در این شهر در روز ۸ مهر سال گذشته را اتفاق تلخی توصیف کرد که جایی در جهان پیش نمی‌آید.

او در خطبه‌های نماز جمعه روز ۷ مهر زاهدان گفت: «به سالگرد جمعه خونین در مهرماه سال گذشته رسیدیم. برای مردم ما و همه کسانی که در جهان وجدان بیدار و آزادگی دارند، اتفاق تلخی بود. این اتفاق هیچ جای دنیا پیش نمی آید. بیش از صد نفر کشته شدند و حدود سیصد نفر زخمی شدند.»

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021