محکومیت سوسن بادوام، شهروند بهایی به چهار سال و یک ماه زندان

سوسن بادوام، شهروند بهایی ساکن رشت به ۴۹ ماه و ۱۷ روز حبس تعزیری محکوم شد. در تاریخ ۱۵مرداد۱۴۰۲ جلسه دادگاه این شهروند بهایی در شعبه سوم دادگاه انقلاب رشت به ریاست قاضی مهدی راسخی برگزار شد.

سوسن بادوام، شهروند بهایی ساکن رشت به ۴۹ ماه و ۱۷ روز حبس تعزیری محکوم شد.

در تاریخ ۱۵مرداد۱۴۰۲ جلسه دادگاه این شهروند بهایی در شعبه سوم دادگاه انقلاب رشت به ریاست قاضی مهدی راسخی برگزار شد.

طبق رای دادگاه که در ۳۰ مرداد ابلاغ شد، سوسن بادوام به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام به هفت ماه و ۱۶ روز زندان و به اتهام فعالیت آموزشی به سه سال و شش ماه و یک روز زندان، مجموعا به چهار سال و یک ماه و ۱۷ روز زندان محکوم شد.

هم‌چنین دادگاه به عنوان مجازات تکمیلی، متهم را به ده سال و یک روز محرومیت از حقوق اجتماعی محکوم کرد.

قابل ذکر است، در ۲۸آذر۱۴۰۱ ماموران اداره اطلاعات رشت به منزل سوسن بادوام (فرهنگی) یورش برده و تصاویر و کتب مربوط به آیین بهایی و گوشی‌ همراه نامبرده را ضبط کردند. پس از تفتیش منزل، این شهروند دو جلسه بازجویی شد.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

تعطیلی جشن سده کرمان به بهانه احترام به کشته‌ شدگان

«جشن سده» کرمان که به روایت‌های بسیاری، بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین جشن سده در ایران است، به بهانه حمله مرگبار در سال‌روز کشته شدن «قاسم سلیمانی»، فرمانده کشته شده نیروی «قدس» سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، به صورت نیمه‌تعطیل و بسیار محدود برگزار شد تا یک سناریوی قدیمی در ذهن‌ها مرور شود؛ فشار نیروهای افراطی در سرکوب جشن‌های ملی ایرانی و فشار آوردن برای تزریق مراسم خودساخته جدید به ذهن مردم.

اخبار

۶ ماه بی‌خبری از مولوی نقشبندی؛ گروگان‌گیری پدر برای تسلیم‌‌ شدن پسر؟

مولوی «فتحی محمد نقشبندی»، امام جمعه اهل سنت راسک و روحانی منتقد جمهوری اسلامی، از ۲۹ مرداد ۱۴۰۲ در بازداشت است. ۱۰ روز پیش رسانه‌های حقوق‌بشری بلوچ از احتمال مرگ او در اثر شکنجه نیروهای امنیتی خبر دادند. با افزایش نگرانی‌ها و واکنش افکار عمومی بلوچستان، تصاویری از ملاقات چند روحانی بلوچ با او در زندان «وکیل‌آباد» مشهد منتشر شد.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021