وزارت اطلاعات از دستگیری نه عضو یک خانواده بهایی خبر داد

وزارت اطلاعات روز یکشنبه ۲۲مرداد۱۴۰۲، در بیانیه‌ای که تحت‌عنوان «شبکه گسترده خانواده‌ بهایی اخلالگر در موضوع دارو» منتشر شد، از بازداشت ۹ تن از اعضای یک خانواده بهایی اطلاع داد.

وزارت اطلاعات روز یکشنبه ۲۲مرداد۱۴۰۲، در بیانیه‌ای که تحت‌عنوان «شبکه گسترده خانواده‌ بهایی اخلالگر در موضوع دارو» منتشر شد، از بازداشت ۹ تن از اعضای یک خانواده بهایی اطلاع داد.

در بیانیه مزبور، قاچاق و احتکار دارو، تقلب در داروهای مسافرتی، پولشویی و فرار مالیاتی، ازجمله اتهامات دستگیرشدگان عنوان شده است. «تبانی با معدودی از پزشکان برای تجویز داروهای موردنظر باند یا داروی بیش از حد نیاز بیماران یا الزام بیمار به تهیه دارو از داروخانه‌های خاص»، از دیگر اتهامات این افراد است.

هویت ۹ شهروند بازداشت شده در بیانیه وزارت اطلاعات ذکر نشده است.

از ابتدای سال ۱۴۰۲، فشار بر پیروان آیین بهایی در ایران شدت یافته است. ده‌ها شهروند بهایی در شهرهای مختلف ایران بازداشت، زندانی، محاکمه و با حکم‌های سنگین مواجه شده‌اند. از دفن اموات بهاییان در گورستان بهاییان تهران جلوگیری شده است. جوانان بهایی همچنان از تحصیلات عالیه در دانشگاه‌های کشور محروم هستند. به روال سال‌های گذشته، جوازهای کسب بهاییان لغو و محل‌های کسب ایشان پلمب شده است.

در یکی از آخرین اقدامات ایذایی، «جمال‌الدین خانجانی»، شهروند بهایی ۹۰ ساله که با کبر سن و بیماری‌های مختلف درگیر است، به‌همراه دخترش بازداشت و به زندان اوین منتقل شده است.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

مولوی عبدالحمید: کشتاری مانند جمعه خونین هیچ جای دنیا پیش نمی‌آید

مولوی عبدالحمید اسماعیل‌زهی، امام جمعه اهل سنت زاهدان، کشتار معترضان در این شهر در روز ۸ مهر سال گذشته را اتفاق تلخی توصیف کرد که جایی در جهان پیش نمی‌آید.

او در خطبه‌های نماز جمعه روز ۷ مهر زاهدان گفت: «به سالگرد جمعه خونین در مهرماه سال گذشته رسیدیم. برای مردم ما و همه کسانی که در جهان وجدان بیدار و آزادگی دارند، اتفاق تلخی بود. این اتفاق هیچ جای دنیا پیش نمی آید. بیش از صد نفر کشته شدند و حدود سیصد نفر زخمی شدند.»

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021