رویا ملکوتی، شهروند بهایی در مشهد بازداشت شد

روز شنبه ۷مرداد۱۴۰۲، «رویا ملکوتی [کاشفی]»، شهروند بهایی ساکن مشهد، پس از احضار و معرفی خود به دادسرای انقلاب مشهد بازداشت و به زندان وکیل آباد مشهد منتقل شد.

روز شنبه ۷مرداد۱۴۰۲، «رویا ملکوتی [کاشفی]»، شهروند بهایی ساکن مشهد، پس از احضار و معرفی خود به دادسرای انقلاب مشهد بازداشت و به زندان وکیل آباد مشهد منتقل شد.

بنا به اطلاعات رسیده به «ایران‌وایر»، روز شنبه۷مرداد، علاوه‌بر خانم ملکوتی، هشت شهروند بهایی دیگر نیز در احضاریه‌های جداگانه جهت پاره‌ای توضیحات به شعبه ۹۰۳ دادسرای انقلاب مشهد احضار شدند.

«علی سلیمانی مارشک»، بازپرس شعبه، یکی از احضارشدگان به نام رویا ملکوتی را به دفتر خود احضار کرد و پس از ساعتی بازجویی، او را با قرار یک ماه بازداشت به زندان وکیل آباد منتقل کرد.

بازپرس هشت شهروند بهایی دیگر به نام‌های «گلنوش نصیری»، «نوشین مصباح»، «سهیلا فروغی»، «نسیم ثابتی»، «رویا نوازی»، «فریده مرادی»، «شهره سالکیان» و «آزیتا حمدی» را مرخص کرده و به آن‌ها اعلام می‌کند که به‌زودی تلفنی احضار خواهند شد و در صورت پاسخ ندادن به تماس تلفنی، حکم تفتیش منازل ایشان را صادر خواهد کرد.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

مولوی عبدالحمید: کشتاری مانند جمعه خونین هیچ جای دنیا پیش نمی‌آید

مولوی عبدالحمید اسماعیل‌زهی، امام جمعه اهل سنت زاهدان، کشتار معترضان در این شهر در روز ۸ مهر سال گذشته را اتفاق تلخی توصیف کرد که جایی در جهان پیش نمی‌آید.

او در خطبه‌های نماز جمعه روز ۷ مهر زاهدان گفت: «به سالگرد جمعه خونین در مهرماه سال گذشته رسیدیم. برای مردم ما و همه کسانی که در جهان وجدان بیدار و آزادگی دارند، اتفاق تلخی بود. این اتفاق هیچ جای دنیا پیش نمی آید. بیش از صد نفر کشته شدند و حدود سیصد نفر زخمی شدند.»

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021